Szpital im. Strusia zawiadomi Prokuraturę w związku z emisją programu TVN

Autor: A. Karczewska fot. x-news archiwum
REKLAMA

Dyrekcja Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Strusia w Poznaniu poinformowała, że po konsultacjach z kancelarią prawną, podjęła decyzję o skierowaniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Ma to związek z emisją programu "Uwaga" TVN, w którym przedstawiono zakłamany zdaniem placówki obraz sytuacji hospitalizowanych pacjentów.

Sprawa ma swój początek w poniedziałek, kiedy to stacja TVN wyemitowała program "Uwaga", w którym przedstawiła relacje kilku pacjentów szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, włączając w to nagrania zrobione przez jednego z nich.

Pacjenci relacjonują w materiale, że m.in. w nocy są pozbawieni opieki medycznej, pacjenci są pozostawieni "sami sobie", osoby wymagające pomocy nie są reanimowane, a chorym nie udziela się pomocy. Reportaż został uzupełniony krótkimi nagraniami wykonanymi z ukrycia przez jednego z pacjentów.

Już na drugi dzień placówka stanowczo zaprzeczyła tym informacjom, nie tylko wyjaśniając przedstawione w materiale sprawy, ale także wskazując, że materiał i nagrania zostały zmanipulowane - są m.in. zbyt krótkie, by pokazać udzielaną pacjentom pomoc, autor nagrania nie pokazuje całego obrazu sytuacji, a sytuacje nie mają miejsca w dzień, tylko w nocy. (więcej na temat odpowiedzi szpitala można przeczytać tutaj).

Wczwartek ukazało się oświadczenie dyrektora poznańskiej placówki, doktora Bartłomieja Gruszki, który wskazał, że po konsultacjach z kancelaria prawną, dyrekcja podjęła decyzję o zawiadomieniu prokuratury w sprawie materiału TVN, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa.

Jednocześnie skierowany będzie protest do Rady Etyki Mediów , KRRiT oraz zarządu stacji TVN i wydawcy programu "Uwaga".

Jednocześnie dr Bartłomiej Gruszka opublikował także "List do Przyjaciół ze Szpitala Strusia", w którym podziękował pracownikom placówki za wypełnianie swojej misji z szacunkiem dla godności dla chorego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA