Zakończono budowę nowej drogi rowerowej na Grunwaldzie. Ułatwi dojazd do istniejącej infrastruktury rowerowej

Autor: Codzienny Poznań AK fot. zdm
REKLAMA

Rowerzyści mogą już korzystać z nowej, dwukierunkowej drogi dla rowerów wybudowanej wzdłuż ul. Marcelińskiej. Zyskali także piesi, ponieważ w ramach prowadzonej inwestycji, wyremontowano także ciąg pieszo-jezdni. Całość wykonanych prac została sfinansowana ze środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego w ramach programu „Rowerowy Grunwald”.

Wybudowana droga powstała wzdłuż ul. Marcelińskiej, w rejonie skweru Labudy, prowadzącej do ul. Rycerskiej. Dzięki temu zapewniono odpowiedni i bezpieczny dojazd do istniejącej infrastruktury rowerowej, co ułatwia przemieszczanie się po Grunwaldzie jednośladem.

Zadanie obejmowało również remont jednokierunkowej pieszo-jezdni z dopuszczonym kontraruchem, która łączy ul. Marcelińską z ul. Rycerską, co oznacza, że zyskali także piesi i zmotoryzowani uczestnicy ruchu. Wyznaczono tam również koperty do parkowania samochodów przez osoby z niepełnosprawnościami.

Prace zostały sfinansowane ze środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego w ramach projektu Rowerowy Grunwald. Koszt to 375 tysięcy złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA