Strażnicy kontrolują place budowy i remontów

Autor: Codzienny Poznań AK fot. straż miejska
REKLAMA

Inwestycji w Poznaniu nie brakuje i niemal w każdej dzielnicy i na osiedlu można zauważyć plac budowy. Ważne jednak, by kierownik budowy pamiętał o wszystkich swoich obowiązkach, w tym m.in. o zachowaniu porządku w rejonie wykonywanych prac, a jak się okazuje, nie zawsze tak się dzieje.

Odpowiednie zabezpieczenie i ogrodzenie terenu budowy czy remontu, ustawienie tablic informujących o realizowanych robotach i prawidłowe składowanie materiałów budowlanych to dopiero początek prac budowlanych. Konieczne jest również zapewnienie odpowiedniego składowania odpadów, by nie zaśmiecały okolicy, a także dbanie o porządek wokół terenu - w tym np. by piasek i błoto nie były roznoszone na chodniki czy jezdnię.

Ważne jest także poinstruowanie pracowników o możliwościach parkowania - również ciężkiego sprzętu - by nie niszczyć infrastruktury czy terenu zielonego.

Niestety, zdarza się, że kierownik budowy zapomina o swoich obowiązkach, dlatego prowadzone są kontrole placów budów.

Jak informuje straż miejska, tylko w pierwszym półroczu 2020 roku strażnicy przeprowadzili 1807 kontroli na terenie 117 budów i terenów do nich przylegających. Sprawdzano przede wszystkim czystość ulic oraz stosowane zabezpieczenia, które mają uniemożliwić roznoszenie nieczystości i odpadów poza teren.

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości kierownik budowy jest pouczany i wzywany do ich usunięcia, a w razie konieczności także karany mandatem. Po przeprowadzonych kontrolach nałożono 87 takich kar.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA