Poznańskie instytucje kultury wspierają artystów i pracowników kultury

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Siedem poznańskich instytucji kultury czeka na zgłoszenia do konkursu „Ciąg dalszy nastąpi”, który skierowany jest do osób związanych z kulturą, które ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.

Konkurs organizowany jest przez siedem instytucji kultury w Poznaniu: Centrum Kultury Zamek, Estrada Poznańska, Teatr Muzyczny, Teatr Ósmego Dnia, Teatr Animacji, Centrum Sztuki Dziecka i Wydawnictwo Miejskie Posnania.  Skierowany jest do artystów, animatorów, edukatorów oraz pracowników obsługi technicznej i medialnej, którzy z uwagi na epidemię koronawirusa w Polsce, znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

Celem jest nie tylko wsparcie finansowe, ale także nagrodzenie najciekawszych zarysów projektów kulturalnych. Instytucje chcą w ten sposób wspomóc, a zarazem solidaryzować się z twórcami.

Konkurs adresowany jest do osób fizycznych lub kolektywów twórczych (składających się z grupy do 4 osób), mieszkających w Poznaniu lub Aglomeracji Poznańskiej, które ukończyły 18 lat, a ich dochód miesięczny w ciągu ostatnich dwóch miesięcy nie przekroczył  wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Nabór wniosków trwa do 27 listopada. Łącznie do rozdysponowania jest 200 tysięcy złotych. Osoba fizyczna może otrzymać maksymalnie 4 tysiące złotych, a kolektyw twórczy 16 tysięcy złotych. Każdy uczestnik musi wybrać jedną z instytucji, do której jego zdaniem najbardziej pasuje projekt.

Wszelkie szczegóły organizacyjne oraz formularze aplikacyjny dostępne są na stronie Wydziału Kultury, facebookowym profilu #poznanwspiera, a także na stronach organizatorów konkursu - siedmiu poznańskich instytucji kultury. Ogłoszenie wyników nastąpi do 8 grudnia 2020 r.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA