Łóżka i respiratory - ile pozostaje wolnych w Wielkopolsce?

Autor: A. Karczewska fot. Blogotron
REKLAMA

W Wielkopolsce sytuacja związana z zapewnieniem łóżek dla chorych na COVID-19 wydaje się być opanowana. Obecnie około tysiąca jest wolnych, podobnie jak prawie 100 respiratorów.

Łącznie w całej Wielkopolsce powstało do tej pory 3127 łóżek covidowych, z czego zajętych do środy, 18 listopada, było 2149 z nich.

W całym województwie dla pacjentów zakażonych Sars-CoV-2 przygotowano 250 miejsc respiratorowych, spośród których 155 jest zajętych, a 95 pozostaje wolnych (stan na 18 listopada).

Dane oznaczają wzrost bazy „covidowej” w Wielkopolsce. Jeszcze w ubiegłym tygodniu w całym województwie dostępnych było 2,8 tysięcy łóżek covidowych, z czego wykorzystywanych było ok. 1,8 tysiąca. W ciągu tygodnia przybyło także miejsc respiratorowych - z 217 do 250.

Ostatniego dnia listopada zostanie uruchomiony również szpital tymczasowy na terenei Międzynarodowych Targów Poznańskich. W pierwszej fazie udostępnionych będzie około 150 łóżek, a liczba ta będzie stopniowo zwiększana aż do około 900. Będą tam również dostępne miejsca respiratorowe.

We wczorajszym raporcie poinformowano o potwierdzeniu zakażenia Sars-CoV-2 u 1174 osób w ciągu doby. Z powodu COVID-19 lub współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 55 osób.

Od początku epidemii w Polsce, w województwie wielkopolskim potwierdzono 77,9 tysiąca przypadków zakażenia, a zmarło 1,1, tysiąca osób.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA