Czy dziś COVID19 to jedyna pandemia?

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl Tatiana Sokołowska foto. Mikołaj Rój
REKLAMA

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza i coraz więcej osób choruje na Covid 19. Czy szczepionka jest dziś jedyną nadzieją i wybawieniem? Nie tylko o szczepionce porozmawiamy z Panem Andrzejem Trybuszem, byłym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym, dr n. med. Dariuszem Godlewskim Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej S.A. oraz dr Włodzimierzem Bodnarem.

Czy w  dobie epidemii koronawirusa zapomnieliśmy o innej, wciąż niebezpiecznej chorobie, jaką jest nowotwór? Czy skala zachorowań pozwala na potoczne określenie problemu jako "epidemii raka"? Jak sobie radzić w trudnej rzeczywistości, czy mamy szansę na diagnostykę i terapię? O tym porozmawiamy z dr n. med. Dariuszem Godlewskim, prezesem Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej S.A.

Z kolei z z doktorem Włodzimierzem Bodnarem porozmawiamy o stosowaniu amantadyny w leczeniu chorych na Covid-19. Zdaniem specjalisty chorób płuc, to właśnie ta substancja może pomagać w kuracji zakażonych Sars-CoV osób. Czy uda mu się przekonać do tego odpowiednie instytucje do rozpoczęcia badań pod tym kątem?

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA