Seniorka z zanikami pamięci nie potrafiła wrócić do domu. Zaopiekowała się nią mieszkanka Wildy

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Wrażliwość na los drugiego człowieka - cecha, która sprawiła, że 70-latka z zanikami pamięci otrzymała pomoc. Kobietą zaopiekowała się mieszkanka poznańskiej Wildy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 16 listopada. Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o około 70-letniej kobiecie z wyraźnymi zanikami pamięci. Kobietą zaopiekowała się mieszkanka Wildy, która zaprosiła ją do siebie do domu, zapewniając ciepło, schronienie i ciepły napój.

Funkcjonariusze przyjechali na miejsce, by porozmawiać z seniorką licząc, że uda im się ustalić jej dane i miejsce zamieszkania. Okazało się, że kobieta nie ma przy sobie żadnych dokumentów i nie potrafi wskazać nawet okolicy, w której mieszka.

W pewnym momencie podała swoje imię i nazwisko. Na tej podstawie strażnicy rozpoczęli ustalanie danych rodziny seniorki. Udało się skontaktować z wnuczką kobiety, która wyjaśniła, że babcia niedawno opuściła szpital i cierpi na zaniki pamięci.

Seniorka została przekazana pod opiekę rodzinie. Na pochwałę zasługuje postawa mieszkanki Wildy, która nie pozostała obojętna na los straszej kobiety i udzieliła jej pomocy.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA