Rozpoczął się Festiwal Fabuły

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

We wtorek, 17 listopada, rozpoczęła się kolejna edycja Festiwalu Fabuły w Poznaniu. To szereg spotkań, wykładów, debat i innych atrakcji, które z uwagi na sytuację epidemiologiczną w tym roku odbywają się w wersji online. Festiwal potrwa do końca tygodnia.

Festiwal Fabuły odbywa się już po raz czwarty. Jest wydarzeniem skupionym wokół szeroko rozumianej prozie, w tym zarówno powieściom fabularnym, jak i biografiom czy reportażom. Co roku organizowany jest przez CK Zamek i to właśnie tam odbywają się wydarzenia z nim związane. W tym roku jednak, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, zdecydowano się na organizację festiwalu w wersji online.

Szukamy ważnych, nowych opowieści, bohaterek i bohaterów oraz języków, które poszerzają wyobraźnię i pozwalają lepiej się komunikować. Chcemy animować wielogłosową, pogłębioną dyskusję wokół literatury, a co za tym idzie także wokół naszej rzeczywistości, obyczajów, przemian społecznych i wydarzeń politycznych
organizatorzy wydarzenia

Tegoroczną edycję zainaugurowano dzisiaj i potrwa ona do niedzieli, 21 listopada. W tym czasie odbędą się liczne spotkania z autorami i badaczami litaratury. Wśród zaproszonych prelegentów i gości znaleźli się m.in. Dominika Słowik, Agnieszka Pajączkowska, Mikołaj Łoziński, Joanna Krakowska, Tomasz Markiewka czy Barbara Sadurska.

Podczas festiwalu zostaną ogłoszeni również laureaci tegorocznej Poznańskiej Nagrody Literackiej, a konkretniej części stypendialnej Nagrody. Do Stypendium im. Stanisława Barańczaka nominowani są: Monika Glosowitz - badaczka literatury i krytyczka literacka za książkę "Maszynerie afektywne. Literackie strategie emancypacji w najnowszej polskiej poezji kobiet"; Agnieszka Pajączkowska - kulturoznawczyni, twórczyni projektów fotograficznych, kulturalnych i edukacyjnych, animatorka kultury za książkę "Wędrowny Zakład Fotograficzny" oraz Joanna Żabnicka - poetka za książkę "Koniec lata". 

Każda z nominowanych będzie również gościem Festiwalu Fabuły.

Zdobywczynią nagrody im. Adama Mickiewicza została Krystyna Miłobędzka.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA