Mieszkańcy podrzucają odpady zielone... na Cytadelę

Autor: A. Karczewska fot. ZZM
REKLAMA

Gdzie wyrzucić odpady zielone? Jak się okazuje, według niektórych... na teren poznańskiej Cytadeli. Zarząd Zieleni Miejskiej poinformował, że po raz kolejny mieszkańcy traktują park jako miejski kompostownik i miejsce składowania odpadów.

Odpady zieone pochodzące z przydomowych ogródków, liście zebrane z posesji i pasa przed nimi, resztki z donic balkonowych - to wszystko regularnie ląduje... wzdłuż ulicy Za Cytadelą, na terenie poznańskiego parku Cytadela. Wśród odpadów są m.in. chwasty, resztki przyciętego żywopłotu, liście, gałęzie czy ziemia z keramzytem.

Mieszkańcy pobiskich domów traktują teren jak miejski kompostownik lub miejsce składowania śmieci. W ten sposób zanieczyszczają okolicę i narażają Zarząd Zieleni Miejskiej na dodatkowe koszty związane z utylizacją cudzych śmieci.

Jak się okazuje, to już nie tylko worki z odpadami - zdarza się, że liście przynoszone są w wiaderkach przez okolicznych mieszkańców i wysypywane wzdłuż drogi.

ZZM przypomina, że odpady zielone, tak jak każde inne należy usuwać zgodnie z obowiązującymi przepisami obowiązującymi w mieście i "na własny rachunek". Odbiór odpadów zielonych przeprowadzany jest przez GOAP w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Z kolei liście zgrabione z pasa drogowego sprzed posesji odbiera Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA