Kolejny pawilon na MTP będzie przekształcony w szpital tymczasowy

Autor: A. Karczewska
REKLAMA

Już nie tylko tzw. czteropak, czyli pawilony 7, 7A, 8 i 8A będą przekształcone w szpital tymczasowy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kolejny powstanie w pawilonie numer 5, a jego budową zajmie się PKO BP.

Na terenie MTP trwają już intensywne prace przy budowie szpitala tymczasowego, który powstaje w tzw. czteropaku. Na potrzeby szpitala zabezpieczony będzie również pawilon 13. Na terenie stanie pojemnik z tlenem i będą wyznaczone trasy dla karetek, parkingi oraz lądowisko dla helikopterów LPR.

Budową zajmują się targi, które mają ogromne doświadczenie w tym zakresie. Wyposażenie zapewni wojewoda, który wraz z Uniwersytetem Medycznym zajmuje się również zapewnieniem kadry do pracy w placówce. Szpital tymczasowy będzie podległ szpitalowi przy ul. Szwajcarskiej.

Placówka ma byc gotowa do 30 listopada. Uruchamiana będzie stopniowo, wraz z zapotrzebowaniem i przygotowaniem sprzetu i kadry. Docelowo ma się tam znaleźć prawie 600 łóżek z dostępem do tlenu, w tym prawie 50 łóżek intensywnej terapii z respiratorami.

Jak się okazuje, nie będzie to jedyny szpital tymczasowy w Poznaniu. Drugi powstanie także na terenie MTP, ale w pawilonie numer 5, czyli największej hali poznańskich targów.

Budową zajmie się PKO BP w ramach polecenia premiera o budowie placówek tymczasowych przez spółki Skarbu Państwa. Spółka rozpoczęła już pierwsze przygotowania do realizacji zadania, czyli kwestie inwestycyjne i organizacyjne.

Strona medyczna i administracyjna będzie należeć do wojewody oraz szpitala, któremu będzie podlegać placówka. Koszt budowy zostanie pokryty ze środków Skarbu Państwa.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA