Lech Poznań zwycięski w spotkaniu ze Standardem Liege

Szalony mecz w Poznaniu. W czwartek (5.11) Lech wygrał 3:1 ze Standardem Liege  i zachował szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Europy.

W 14. minucie pierwszego gola dla “Kolejorza” strzelił głową Michał Skóraś, który wykorzystał podanie Pedro Tiby. Kilka minut później Mikael Ishak skierował piłkę do bramki po dośrodkowaniu Tymoteusza Puchacza. W 29. minucie gol Maxime’a Lestienne’a dał nadzieję gościom. Chwilę później Filip Bednarek popełnił błąd w polu karnym, ale napastnicy Standardu nie wykorzystali pomyłki bramkarza “Dumy Wielkopolski”. Na początku drugiej połowy Tymoteusz Puchacz ponownie asystował przy golu Mikaela Ishaka na 3:1.
W drugim meczu grupy D Benfica zremisowała 3:3 z Rangers FC. Obie te drużyny mają po 7 punktów. Po trzech kolejkach drużyna trenera Dariusza Żurawia zajmuje trzecie miejsce w grupie i wciąż ma szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Europy.