Prace na ul. Białej i Niecałej coraz bliżej ukończenia

Autor: Codzienny Poznań AK fot. ZDM
REKLAMA

Prace związane z wdrażaniem Strefy Płatnego Parkowania oraz nasadzeniami zieleni na ul. Białej i Niecałej powoli dobiegają końca. Ulice zyskają nie tylko nową organizację ruchu, ale przede wszystkim więcej zieleni w przestrzeni miejskiej.

Na ul. Białej piesi "odzyskali" chodniki, które do tej pory często zajmowane były przez parkujące samochody. Dotychczasowe skośne parkowanie zastąpiono równoległym do jezdni po obu stronach ulicy.

Na ulicy nadal obowiązuje ruch jednokierunkowy od ul. Niecałej do ul. Przybyszewskiego.

Obecnie wprowadzono już zmiany, a także wykonano większość nasadzeń nowej zieleni. Łącznie pojawiło się niemal 900 krzewów ozdobnych i roślin cebulowych, które będa cieszyć oko przechodniów i mieszkańców. Jeszcze w tym miesiącu pojawią się również dwa nowe drzewa.

Bliżej końca są również roboty wykonywane na ul. Niecałej. Zdjęto kostkę brukową w miejscach, w których planowane są nasadzenia. Wykonywane są również prace brukarskie na chodnikach. Rozpoczęto także rozplantowanie ziemi urodzajnej w nowych pasach zieleni. Na tej ulicy ma pojawić się ok. 700 nowych krzewów ozdobnych.

Na odcinku od ul. Marcelińskiej do ul. Grunwaldzkiej pozostawiona zostanie dotychczasowa organizacja ruchu, jednak także i tutaj wprowadzone będą zmiany w sposobie parkowania. Zamiast skośnego, obowiązywać będzie równoległy, po obu stronach ulicy.  Na razie obowiązuje tam zakaz zatrzymywania się w związku z prowadzonymi pracami.

Nasadzenia na obu ulicach są finansowane ze środków Rady Osiedla św. Łazarz. Łączny koszt to 182 tysiące złotych.

Do końca tego roku prace zieleniarskie na Łazarzu planowane są również na ul. Stablewskiego i Jarochowskiego.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA