Wiadukty w ciągu ul. Lutyckiej i Golęcińskiej - trwają intensywne prace nad dokumentacją i projektami

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Budowa wiaduktów w ciągu ul. Lutyckiej i Golęcińskiej, które mają poprawić płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym rejonie, coraz bliżej. Trwa przygotowywanie dokumentacji i prace projektowe.

Wiadukty mają zapewnić bezkolizyjne przejazdy nad linią kolejową nr 354 Poznań-Piła. Obecnie, z uwagi na często zamykane przejazdy kolejowe, w tym rejonie powstają korki, co negatywnie wpływa szczególnie na komfort życia okolicznych mieszkańców. Ma to również negatywny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Inwestycja ma upłynnić ruch i usprawnić komunikację w tej części Poznania.

Obecnie trwają prace projektowe, na podstawie których powstanie pełna dokumentacja projektowa i decyzja realizacyjna. Ustalono ostateczną koncepcję techniczną, dzięki czemu można było rozpocząć prace nad projektem budowlanym.

Jednocześnie, do czerwca prowadzona jest procedura uzyskania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych.

Przygotowaniem projektu budowlanego i wykonawczego zajmuje się wyłoniony w postępowaniu przetargowym projektant, spółka Sweco Consulting z Poznania.

Wykonawca musi także w ramach podpisanej umowy pozyskać wszelkie decyzje administracyjne zezwalające na realizację robót, a także przeprowadzić ocenę oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

Inwestycja, poza budową samych wiaduktów, obejmuje również przebudowę układu drogowego w okolicy. To, w jakim zakresie będzie zrealizowana będzie jednak zależeć od możliwości finansowych Miasta.

Odbiór dokumentacji projektowej przewidziany jest na drugą połowę 2021 r. Po jej otrzymaniu będzie możliwe ogłoszenie przetargu na roboty budowlane.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA