Trener Legii wystawił zawodników, którzy wykazywali objawy zakażenia koronawirusem? Warta Poznań oburzona

Autor: Codzienny Poznań x-news
REKLAMA

Warta Poznań przegrała 0:3 z Legią Warszawa w rozegranym w poniedziałek (2 listopada) zaległym meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy. Po spotkaniu trener gości, Czesław Michniewicz, powiedział, że w jego drużynie zagrali zawodnicy, którzy wykazywali objawy zakażenia koronawirusem. To wywołało oburzenie w ekipie Warty.

Igor Lewczuk przed rozgrzewką zgłosił, że ma gorączkę, ale nie mieliśmy innego stopera, żeby go zamienić. Dlatego chcieliśmy, żeby spróbował zagrać. Udało się, jestem mu bardzo wdzięczny za to, że zagrał do końca. Dodatkowo w przerwie Tomas Pekhart zgłosił brak węchu i mówił, że jest mu bardzo zimno, więc spodziewamy się najgorszego
- mówił Michniewicz
Słowa szkoleniowca "Wojskowych" oburzyły poznaniaków, którzy w oficjalnym oświadczeniu mówią wprost, że Legia złamała elementarne zasady.
Takie postępowanie stoi w jawnej sprzeczności z regułami, których wszyscy zobowiązaliśmy się przestrzegać. Budzi też obawy, co do wzajemnego zaufania w przyszłości. A to właśnie na nim opiera się idea sportowej rywalizacji w czasach pandemii. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy zespół chce grać w jak najmocniejszym składzie i zwiększać swoje szanse na zwycięstwo. Warta Poznań była w podobnej sytuacji na początku października, akurat przed meczem z Legią Warszawa. Gdy u przedstawicieli naszego klubu pojawiły się objawy typowe dla COVID-19, działaliśmy w porozumieniu z Zespołem Medycznym PZPN oraz Ekstraklasą. W efekcie tych działań mecz został odwołany. Straciliśmy na tym finansowo, ale też sportowo, bo to rywal był kilka dni po swoim pucharowym występie. Byliśmy jednak przekonani, że tak należy postąpić. Że tak jest po prostu w zgodzie z duchem fair play
- podaje oficjalna strona Warty
Poznaniacy podkreślają, że nie zamierzają ubiegać się o zmianę wyniku z boiska i przyjmują porażkę 0:3. Nadmieniają jednak, iż władze ligi powinny wyciągnąć wnioski z tej sytuacji i dopilnować, by nigdy więcej się nie powtórzyła.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA