W całej Polsce coraz mniej wolnych respiratorów. Jak wygląda sytuacja w Wielkopolsce?

Autor: PAP Szymon Kiepel
REKLAMA

We wszystkich województwach w kraju powoli kończą się wolne respiratory. Zależnie od regionu zostało od jednej czwartej do jednej drugiej wolnych łóżek covidowych – wynika z informacji zebranych przez PAP. Tam, gdzie liczba zajętych łóżek zbliża się do liczby wszystkich dostępnych, wojewodowie deklarują stałe poszerzanie ich bazy. W Wielkopolsce sytuacja wydaje się być najlepsza.

Najmniej wolnych respiratorów – po siedem na region – jest w woj. opolskim, podlaskim i pomorskim. W woj. podkarpackim jest osiem, w mazowieckim – dziewięć. Najlepsza sytuacja jest w woj. wielkopolskim, gdzie jest 100 wolnych respiratorów. W woj. mazowieckim dzień wcześniej były wolne tylko dwa respiratory, ale ogólną liczbę respiratorów na Mazowszu zwiększono o 10 kolejnych.

W woj. wielkopolskim – przekazał w piątek Wielkopolski Urząd Wojewódzki – na łącznie 1724 łóżka dla pacjentów z SARS-CoV-2 w wielkopolskich szpitalach zajętych jest 1447. W regionie wolnych pozostaje 100 respiratorów dla pacjentów z koronawirusem.

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego (WUW) poinformował PAP, że w całym regionie w szpitalach pierwszego poziomu jest 219 miejsc dla osób z koronawirusem, w szpitalach drugiego poziomu – 1277, a w placówkach trzeciego stopnia – leczących zakażonych zmagających się z dodatkowymi schorzeniami – 228.

W całym województwie na ogólną liczbę 1724 łóżek dla pacjentów z koronawirusem zajętych jest 1447. Na ogólną liczbę 195 łóżek respiratorowych dla pacjentów z COVID-19 w placówkach w całym regionie zajęte są 94.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA