Już dziś ogłoszenie laureatów tegorocznej edycji Konkursu Inicjatory

Autor: A. Karczewska fot. UMP archiwum
REKLAMA

Już dziś zostaną ogłoszeni laureaci tegorocznej edycji konkursu Inicjatory 2019. W tym roku wpłynęło prawie 40 propozycji inicjatyw pozarządowych, które były organizowane na rzecz miasta i mieszkańców Poznania.

Celem konkursu Inicjatory jest wyróżnienie i nagrodzenie najlepszych inicjatyw realizowanych przez organizacje pozarządowe na rzecz Poznania i jego mieszkańców, a także promowanie inicjatyw i działań obywatelskich, które wspomagają lokalne społeczności.

Nagradzane są projekty, które były realizowane w roku poprzedzającym przyznanie nagrody - częściowo lub w całości. Dotyczy to inicjatyw zarówno wieloletnich jak i krótkich. Propozycje dotyczą różnych obszarów działalności, w tym np. kultury, sportu, nauki, zdrowia i środowiska.

Tegoroczna edycja jest już piątą w historii. Zgłoszenia przyjmowane były we wrześniu. Wpłynęło 36 propozycji, które spełniają wymogi formalne.

Nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach:

- "Inicjator Roku" - projekty, które zostały uznane przez jury za najlepsze spośród zgłoszonych
- "Inicjator Wspierający" - inicjatywy ukierunkowane na pomoc osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, wspierające rozwój infrastruktury miejskiej, klimatu i środowiska
- "Inicjator Aktywizujący" - przedsięwzięcia pobudzające mieszkańców do działania i współtworzenia
- "Inicjator Nowatorski" - inicjatywy będące nowością na danym terenie lub w danej dziedzinie, innowacyjne rozwiązania lub nowe, dotychczas niepodejmowane formy aktywności

Wyboru dokonuje komisja konkursowa, jednak osobna nagroda przyznawana jest przez samych poznaniaków. „Inicjator Mieszkańców”, czyli nagroda, która w tym roku ma swojego patrona - Andrzeja Białasa - będzie przyznany inicjatywie, która uzyska najwięcej głosów w głosowaniu internetowym.

Laureaci każdej z kategorii otrzymają statuetki, tytuł oraz nagrody finansowe z łącznej puli 25 tysięcy złotych.

Ogłoszenie zwycięzców zaplanowane jest na piątek, 30 października, o godzinie 18:00. Uroczysta gala będzie transmitowana na żywo na profilu Miasta Poznania na kanale YouTube.

Organizatorem konkursu jest Miasto Poznań i Pozarządowy Poznań. Producentem gali - Estrada Poznańska.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA