Kolejny dzień protestów w Poznaniu (Aktualizacja)

Autor: A. Karczewska fot. @ezoteryczna301, @GrzelakBart, @lewandowicz_m, @mat3oosh twitter
REKLAMA

W Poznaniu trwa kolejny protest po uznaniu przez Trybunał Konstytucyjny możliwości przerwania ciąży w przypadku ciężkiego upośledzenia lub choroby płodu za niezgodny z Konstytucją. Demonstracje, podobnie jak w poprzednich dniach, są prowadzone w kilku miesjach.

O godzinie 16:00 rozpoczął się protest na ulicach miasta. Drogi zostały zablokowane na ponad dwie godziny.

Następnie uczestnicy udali się na Plac Wolności, gdzie o godzinie 19:00 rozpoczęła się kolejna demonstracja. Protest rozpoczął się od zacytowania słów miejskiej radnej PiS, Lidii Dudziak, która osoby protestujące określiła jako "zwyrodniałej swołoczy opętanej przez diabła", a także abpa Stanisława Gądeckiego, który wskazał, że wulgaryzm i przerywanie liturgii w kościołach nie powinny być formą protestu.

W czasie trwania manifestacji, przekazano informację o rozporządzeniu premiera Morawieckiego o udzielenia wsparcia Policji przez Żandarmerię Wojskową podczas demonstracji. Protestujący uznali to za skandal krzycząc, że rządzący chcą wojny z obywatelami.

Następnie tłum udał się na ul. Młyńską, gdzie mieści się siedziba PiSu. Miejsce było ochraniane przez Policję.

W dalszej kolejności protestujący ruszyli przez centrum miasta, by ponownie znaleźć się na Ostrowie Tumskim, gdzie protest ma być kontynuowany pod Katedrą.

AKTUALIZACJA (20:39):

Pod Katedrą zebrała się grupa skrajnie prawicowa, doszło do przepychanek słownych i częściowo także fizycznych. Grupy rozdziela policja, organizatorzy protestu i uczestnicy ostrzegają siebie nawzajem, by omijać Katedrę i iść dalej ulicą.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA