Poznań znów protestuje w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Autor: Codzienny Poznań AK fot. redakcja
REKLAMA

Na Placu Wolności w Poznaniu odbył się kolejny protest związany z czwartkowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który uznał prawo do przerwania ciąży w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Obecnie manifestujący wyruszyli w kierunku Katedry na Ostrowie Tumskim.

To już kolejny protest nie tylko w ostatnich dniach, ale także dzisiaj. Wieczorne protesty w całej Polsce rozpoczęły się około godziny 19:00. W Poznaniu protestujący spotkali się na Placu Wolności.

Wśród uczestników można było zauważyć osoby w różnym wieku i płci. Według pierwszych szacunków, w proteście na Placu Wolności i przylegających do niego ulicach wzięło udział kilka tysięcy osób.  Wielu protestujących miało transparenty z napisami takimi jak m.in. "Trzeba było nas nie wk*****ć", "Wybór nie zakaz", "To jest wojna", "Moje ciało, mój wybór" i "Mam dość". Podobne hasła były także wykrzykiwane w czasie manifestacji. 

Osoby, które zabrały głos wskazywały, że kobieta ma prawo wyboru i nikt nie powinien za nią podejmować decyzji, szczególnie w kwestiach dotyczących jej ciała i życia.

Manifestujący domagają się dymisji obecnego rządu oraz wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego zgodnego z Konstytucją.

Po manifestacji na Placu Wolności, uczestnicy wyruszyli na Ostrów Tumski pod Katedrę i siedzibę arcybiskupa Gądeckiego.

Zapis transmisji z manifestacji dostępny jest tutaj.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA