Inauguracja połączenia Poznań - Amsterdam

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Już dziś o godzinie 16:15, po raz pierwszy na płycie lotniska Ławica wyląduje samolot linii lotniczych KLM Royal Dutch Airlines, lecący z Amsterdamu, inaugurując tym samym połączenie Poznań - Amsterdam. Wylot z Poznania nastąpi o 16:45.

Zapraszamy na relację online z tego wydarzenia. Gościem specjalnym będzie Dyrektor Generalny Sprzedaży Air France i KLM w Polsce, który wraz z Wiceprezesem Portu Lotniczego Poznań-Ławica dokonają przecięcia pamiątkowej wstęgi, co symbolizować będzie rozpoczęcie nowego rozdziału w historii poznańskiego lotniska. Mamy nadzieję, że będzie to rozdział niezwykle ciekawy, pełen cudownych przygód, nadziei i dobrych sygnałów na przyszłość. 
W przypadku wszelkich zmian w terminie transmisji będziemy na bieżąco informować wszystkich zainteresowanych!
Rozkład lotów na trasie POZ – AMS wygląda następująco:
W okresie od 25.10.2020 r. do 03.01.2021 r. loty odbywać się będą 5x w tygodniu (PN, ŚR, CZW, PT, NDZ), zgodnie z poniższym rozkładem:
POZ 16:45 – AMS 18:35
AMS 14:35 – POZ 16:15
W okresie od 04.01.2020 r. do 27.03.2021 r. loty odbywać się codziennie, zgodnie z poniższym rozkładem:
POZ 16:50 – AMS 18:35
AMS 14:40 – POZ 16:20
* (Godziny czasu lokalnego. Rozkład może ulec zmianie).
Bilety KLM z wylotem z Poznania możecie rezerwować już od dziś, na podróże realizowane po 25 października 2020 roku, na stronie www.klm.pl oraz w biurach podróży na terenie całego kraju.
Linie KLM oferują wszystkie swoje loty przez port bazowy Schiphol w Amsterdamie. To potężny węzeł komunikacyjny i tranzytowy Europy, który mimo swych rozmiarów i skali ruchu pasażerskiego, cieszy się opinią jednego z najbardziej lubianych lotnisk na świecie. Regularna siatka połączeń KLM liczy ponad 160 miast, na 5 kontynentach, z których część jest nadal zawieszona z powodu pandemii COVID-19. Obecnie, wraz z łagodzeniem restrykcji dotyczących lotów pasażerskich, KLM stopniowo wznawia operacje w Europie i na świecie. W okresie sierpień – październik liczba dostępnych kierunków w Europie będzie liczyła już 91 miast, a oferta tras międzykontynentalnych wzrośnie do 61 destynacji. Na bieżąco aktualizowaną listę dostępnych kierunków można znaleźć na stronie klm.com.
Na trasie z Poznania do Amsterdamu polecicie samolotem Embraer E175, w konfiguracji 68 miejsc w klasie ekonomicznej oraz 20 miejsc w klasie biznes. Lot potrwa 1 godzinę 40 minut. Do samolotu zabierzecie bezpłatnie duży bagaż podręczny (do 12 kg). Bagaż rejestrowany może podlegać opłatom w zależności od wykupionej taryfy podróży. Serwis pokładowy jest dostosowany do aktualnych wymogów sanitarnych. Pasażerowie otrzymują pudełko z kanapką lub ciastkiem i wodę. Wejście na pokład i cały lot odbywa się w maskach ochronnych, a samoloty są wyposażone w środki do dezynfekcji rąk i w specjalne zestawy ochronne przeciw COVID-19, na wypadek, gdyby w czasie lotu któryś z pasażerów wykazywał symptomy choroby. Kabiny samolotów są bardzo dokładnie czyszczone i wyposażone w filtry HEPA, które pozwalają na usunięcie ewentualnie występujących w powietrzu cząsteczek wirusów i zapewniają wysokiej jakości, czyste powietrze o wysokim stopniu cyrkulacji. Więcej na temat nowych procedur w czasie podróży KLM znajdziecie na stronie klm.pl.
REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA