"Twoje światła - nasze bezpieczeństwo" - rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Trwa tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji "Twoje światła - Nasz bezpieczeństwo", która ma na celu zwiększenie świadomości kierowców w zakresie wpływu, jaki na bezpieczeństwo na drodze mają poprawnie ustawione światła w pojazdach. To szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym.

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy dni są o wiele krótsze, a warunki pogodowe często nieprzyjają dobrej widoczności na drodze. Właśnie dlatego odpowiednie oświetlenie ma znaczenie. Ważne jednak, by światła w pojazdach były ustawione poprawnie. Tylko wtedy będą one w najlepszym zakresie oświetlały drogę, a jednocześnie nie będą oślepiały pozostałych uczestników ruchu.

Szczególnie ważne są m.in. wysokość ustawienia świateł, natężenie emitowanego światła oraz prawidłowy rozkład granicy światła i cienia. Istotna jest również odpowiednia przepuszczalność światła przez klosz.

Co roku policja prowadzi akcję "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo", wraz z instytucjami zajmującymi się bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz stacjami diagnostycznymi.

Policjanci w październiku i listopadzie prowadzą wzmożone działania profilaktyczne kontrolując oświetlenie zewnętrzne pojazdów. Do akcji przyłączyły się stacje kontroli pojazdów - w całej Polsce to 1 106 takich miejsc, z czego w Wielkopolsce udział biorą 164 stacje.

W ramach akcji, w poszczególne dni kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić i wyregulować światła w swoich pojazdach w wybranych punktach. Dziś pierwszy z takich dni, a kolejne odbędą się 7 i 21 listopada.

Lista stacji biorących udział w akcji w Wielkopolsce znajduje się tutaj.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA