Zamknięcie gastronomii i nauka zdalna w szkołach podstawowych - nowe ograniczenia w związku z epidemią

Autor: A. Karczewska fot. archiwum
REKLAMA

Podczas trwającej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, ministra Adama Niedzielskiego, minister Marleny Maląg oraz profesora Andrzeja Horbana przedstawiono kolejne działania związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ogłoszono wprowadzenie czerwonej strefy na terytorium całej Polski, a także kolejne obostrzenia.

Zgodnie z nowymi obostrzeniami, które będą obowiązywać od soboty, 24 października, w klasach 4-8 szkół podstawowych zostanie wprowadzona nauka zdalna. Ma to na celu z jednej strony zmniejszenie liczby możliwych miejsc transmisji wirusa, a z drugiej zmniejszenie liczby osób korzystających z komunikacji publicznej i przemieszczania się dzieci i młodzieży.

W godzinach 8:00-16:00 przemieszczanie się osób do 16. roku życia będzie możliwe tylko pod opieką dorosłego.

Wprowadzono kolejne ograniczenia działalności gastronomicznej, pubów, restauracji, kawiarni - będą mogły realizować jedynie zamówienia na wynos i dowóz. To ograniczenie ma potrwać na razie 2 tygodnie, z możliwością przedłużenia.

Osoby powyżej 70. roku życia, które nie pracują, powinny ograniczyć przmieszczanie się do jedynie niezbędnego zakresu w celu zaspkojenia niezbędnych potrzeb życia codziennego. Uruchomiony zostanie specjalny Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

Wprowadzany jest zakaz wszelkiego rodzaju aktywności powyżej 5 osób w jednej grupie - zebrań, spotkań, aktywności. Zakaz nie dotyczy osób zamieszkujących jedno gospodarstwo domowe oraz osób, które wykonują prace w grupach.

Zamknięte zostają sanatoria - dokończone zostaną jedynie już rozpoczęte turnusy.

Zaapelowano do pracodawców o przejście na pracę zdalną tam, gdzie jest to możliwe. W pozostałych przypadkach należy pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego, dystansu społecznego, regularnym wietrzeniu pomieszczeń oraz dezynfekcji miejsc wspólnych i zasadach higieny u pracowników.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA