Wiadukt w ciągu ul. Kurlandzkiej musi zostać zamknięty! Budowa nowego może się jednak opóźnić

Autor: A. Karczewska fot. ZDM
REKLAMA

Na początku listopada wiadukt w ciągu ul. Kurlandzkiej zostanie wyłączony z użytkowania. Stan techniczny nie pozwala bowiem na dalszą eksploatację obiektu.

Wiadukt wybudowano w latach 70. i obecnie jest już w bardzo złym stanie technicznym, który zdaniem ekspertów zagraża bezpieczeństwu użytkowników.

Wiadomo już, że obiekt zostanie wyburzony, a w jego miejsce wybudowany zostanie nowy wiadukt. Umowa z wykonawcą robót budowalnych wybranym w przetargu ogłoszonym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie została już podpisana.

Mimo, że wydawało się, że wszystko jest już gotowe do rozpoczęcia robót, to w połowie października Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska (GDOŚ) uchylił postanowienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Poznaniu, odmawiające wznowienia postępowania dotyczącego wydania decyzji środowiskowej.

GDOŚ uznał, że odmowa wznowienia postępowania, a tym samym utrzymanie wydanej i ostatecznej decyzji środowiskowej w mocy, o które wnioskował mieszkaniec, została wydana przez RDOŚ z naruszeniem prawa.
ZDM Poznań

W takiej sytuacji przekazanie wykonawcy placu budowy zaplanowane na 22 października nie doszło do skutku. Na razie nie wiadomo jak długo potrwa kolejne postępowanie administracyjne związane z decyzją GDOŚ.

Planowano, że nowy wiadukt wraz z rondami i całą infrastrukturą będą oddane do użytku do końca 2021 roku. Obecnie możliwe jest przesunięcie tego terminu.

Jak informuje ZDM, zły stan techniczny obiektu sprawia, że nie jest możliwe jego dalsze użytkowanie, dlatego bez względu na czas rozpoczecia robót, wiadukt zostanie wyłączony z użytkowania 3 listopada.

Zamknięcie przejazdu spowoduje konieczność wyznaczenia objazdów oraz zmianę tras autobusów komunikacji publicznej nr 152, 154, 165, 184, 511, 512, 238. Objazdy zostaną wyznaczone ulicami: Wiatraczna - Chartowo - Żegrze, Bobrzańska - Krzywoustego - Szwedzka, Kurlandzka - Dziadoszańska - Klenowska.

Szczegóły organizacji ruchu i objazdów będą podawane na bieżąco.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA