Upadł najpierw na przystanku, a potem na torowisko - mężczyzna uzyskał pomoc dzięki spostrzegawczości operatora monitoringu miejskiego

Autor: Codzienny Poznań AK fot. straż miejska
REKLAMA

Spostrzegawczość operatora monitoringu miejskiego prawdopodobnie uchroniła mężczyznę przed poważnymi obrażeniami po tym, jak mając wyraźnie problemy z poruszaniem się, wpadł na torowisko przy ul. Grunwaldzkiej.

Do zdarzenia doszło w nocy, około godziny 1:15. Operator monitoringu miejskiego zauważył zatajączego się mężczyznę, który dotarł do wiaty przystankowej przy trasie tramwajowej i upadł. Przechodzień miał wyraźne problemy z równowagą, jednak po chwili wstał, ale znówupadł - tym razem na torowisko, uderzając się w głowę i doznając urazu.

Operator wezwał na miejsce służby ratunkowe. Po przyjeździe ratownicy udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy medycznej i podjętli decyzję o przetransportowaniu go do szpitala.

Spostrzegawczość operatora monitoringu prawdopodobnie uchroniła mężczyznę od poważniejszych obrażeń.

Jak informuje straż miejska, co roku dzięki moitoringowi udaje się ujawnić około 7 tysięcy zdarzeń wymagających interwencji, a ponad połowa z nich dotyczy zachowań i sytuacji spowodowanych nadmiernym spożyciem alkoholu.

Tylko w ubiegłym roku, na podstawie zgłoszeń od operatorów monitoringu miejskiego, policjanci zatrzymali 315 osób, głównie posiadaczy substancji narkotycznych, sprawców rozbojów, pobić i kradzieży, uczestników bójek ulicznych oraz poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA