Książka dla Seniora i Czytanie bez barier - Biblioteka Raczyńskich przypomina o swoich usługach

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Biblioteka Raczyńskich i Miasto Poznań przypominają o możliwości skorzystania z usług „Książka dla seniora” oraz „Czytanie bez barier”, które umożliwiają dostarczenie zamówionych książek do domów czytelników.

Usługi, które wznowiono w czerwcu tego roku, skierowane są do seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, Biblioteka Raczyńskich zachęca do korzystania z tej formy dostępu do zbiorów.

Książki objęte zamówieniem czytelnika dostarczane są przez bibliotekarzy zaopatrzonych w maseczkę oraz rękawiczki. Każdy posiada także identyfikator ze zdjęciem i numerem telefonu, dzięki czemu możliwe jest sprawdzenie wiarygodności osoby odwiedzającej seniora lub osobę niepełnosprawną.

W czasie wizyty do zasłonięcia nosa i ust zobowiązany jest także czytelnik. Wszystkie książki poddawane są kwarantannie po zwrocie.

Akcja przeprowadzana jest w poniedziałki, w godzinach 11:30-14:30.  

Aby skorzystać z usługi należy złożyć telefoniczne zamówienia dzwoniąc do Biura Poznań Kontakt pod numer telefonu 61 646 33 44. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 do 20:00.

Podczas rozmowy pracownik Biura przyporządkuje zgłoszenie według adresu czytelnika do najbliższej placówki biorącej udział w akcji:

- Filia 2,  os. Oświecenia 59,
- Filia 12/46, ul. Arciszewskiego 27,
- Filia 14, os. Bolesława Chrobrego 120,
- Filia Wildecka, ul. Robocza 4a.

Usługa skierowana jest zarówno do osób posiadających kartę biblioteczną jak i tych, którzy jeszcze nie są użytkownikami Biblioteki Raczyńskich. W drugim przypadku podczas pierwszej wizyty bibliotekarza dokonywany jest zapis nowego czytelnika.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA