Rozpoczęła się tegoroczna edycja programu Szkoła Liderów Miasta Poznania

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Rozpoczęła się tegoroczna edycja Szkoły Liderów Miasta Poznania, czyli bezpłatny program rozwojowy skierowany do liderów biznesu, samorządu czy organizacji społecznych. W tym roku, z uwagi na pandemię, odbywa się ona w formie zdalnej.

Szkoła Liderów Miasta Poznania jest bezpłatnym programem rozwojowym skierowanym do aktywnych liderów i liderek samorządowych, organizacji społecznych, nieformalnych grup, przedsiębiorców czy społeczności akademickiej. Uczestnicy biorą udział w warsztatach umiejętności przywódczych, myślenia strategicznego i komunikacji. W ramach programu odbywają się m.in. seminaria na temat społeczeństwa, polityki, innowacji, spotkania z ekspertami w dziedzinie przywództwa i rozwoju miast czy dyskusje dotyczące wspólnego budowania lokalnego networkingu.

Program ma na celu pomoc liderom poszczególnych grup i organizacji, co z kolei przyczyni się do lepszych działań na rzecz miasta i mieszkańców.

W piątek zainaugurowano tegoroczną edycję. Z uwagi na pandemię koronawirusa, odbyła się ona w formie zdalnej. Uczestnicy wzięli udział w szkoleniu wprowadzającym do programu oraz przywództwa, przy wykorzystaniu gier szkoleniowych. Poruszono zagadnienia takie jak m.in. budowanie grupy, poznanie siebie, indywidualnych predyspozycji i umiejętności, budowanie zaufania oraz rozwój kompetencji liderskich (w tym skuteczności, efektywności i zaangażowania).

Program Szkoła Liderów dofinansowywany jest ze środków budżetowych Miasta Poznania (autorami poprawki budżetowej byli radni Marta Mazurek, Łukasz Mikuła i Filip Olszak) oraz Fundacji Veolia Polska. 

Wśród absolwentów wcześniejszych edycji programu jest m.in. Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Miasto to przede wszystkim mieszkańcy, wśród których kluczowi są liderzy. Liderzy różnych grup społecznych: samorządowcy - radni miejscy i osiedlowi, członkowie organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy. To grupy społeczne, które mają bardzo istotny wpływ na funkcjonowanie miasta. W interesie nas - jako poznaniaków i poznanianek - jest, aby ta wrażliwość na potrzeby samorządu była jak największa. Mogą to zapewnić liderzy, którzy przewodząc pewnym grupom potrafią ze sobą współpracować, ale też włączają się w życie miasta, rozumieją potrzeby różnych grup społecznych, potrafią rozwiązywać problemy, wsłuchiwać się w głos mieszkańców i proponują rozwiązania, które sięgają w przyszłość
Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA