Weekend za miastem – jak najlepiej spędzić krótki urlop?

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Wszyscy uwielbiają nieco oddechu w nadmiarze wydarzeń i obowiązków, a nie ma nic lepszego, niż krótki, weekendowy wypad za miasto. Taki urlop często nie wiąże się z koniecznością brania wolnego, a pozwala na regenerację sił i poznanie innego zakątka naszego kraju.

Często to okazja do spędzenia ważnych momentów w naszym życiu z naszymi bliskimi. Czy to wypad z przyjaciółką czy z mężem, warto na takie spontaniczne wyjazdy się decydować. A gdzie wyjechać i co robić? Oto kilka naszych propozycji.

W bliskości z naturą

Krótki urlop za miastem to idealna okazja do doładowania baterii i nawiązania bliższego kontaktu z naturą. Zieleń wpływa pozytywnie na nasze zmysły, uspokaja i regeneruje. Jeśli zatem mieszkamy w ścisłym centrum miasta, wybór destynacji, jaką jest wieś będzie jak najbardziej wskazany. Warto zdecydować się na wyjazd do miejscowości w pobliżu terenów rekreacyjnych, lasów i parków krajobrazowych czy parków narodowych. Drugim kandydatem mogą być destynacje położone nad wodą – jeziora dostarczają bardzo wielu okazji do rekreacji na świeżym powietrzu, a dodatkowo możemy wykonać całą sesję widowiskowych fotografii, które będą nam przypominać o beztroskim czasie spędzonym w naturze.

Relaks w strefie SPA

A tym, którzy nie bardzo mają ochotę na piesze wędrówki po leśnych szlakach i żeglowanie na środku jeziora, może przypaść do gustu wizyta w hotelu czy kurorcie ze strefą SPA i Wellness. Zabiegi w SPA mają na celu regenerację i odnowę biologiczną, a w zależności od wybranego przez nas obiektu, możemy spodziewać się także różnych aktywności i zabiegów dla naszego ducha. Takimi aktywnościami są na przykład zajęcia z jogi, aromatoterapia czy medytacja

W strefie SPA możemy poddać się licznym masażom (także grupowym) czy relaksować się podczas innych zabiegów, takich jak maseczki czy peelingi chemiczne. W niektórych obiektach możemy także poddać się bardziej inwazyjnym zabiegom, takim jak mezoterapia, wypełnianie ust czy zmarszczek. Z kolei w placówkach skupionych na zabiegach medycznych możemy poddać się specjalistycznym kuracjom mającym na celu poprawę naszej kondycji fizycznej.

W kurortach możemy także skorzystać z kortów tenisowych, jazdy konnej czy właśnie rejsów po jeziorze na żaglówce. Tak wiele atrakcji sprawia, że wybór hoteli i kurortów położonych w ciekawych lokalizacjach turystycznych jest świetnym wyborem na weekendowy urlop za miastem.

Szukasz komfortowego hotelu ze strefą SPA? Odwiedź https://www.olandia.pl/spa.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA