Trwa budowa parkingów Park & Ride na Starołęce i Strzeszynie

Autor: A. Karczewska fot/vid. PIM
REKLAMA

Trwają prace przy budowie parkingów typu Park&Ride przy ul. Biskupińskiej oraz przy Rondzie Starołęka. Parkingi buforowe mają zmniejszyć liczbę samochodów wjeżdżających do centrum miasta i zachęcić kierowców do korzystania z transportu publicznego.

Parkingi typu Park&Ride, czyli Parkuj i Jedź mają pomagać w łączeniu różnych środków transportu i dokonywania wygodnych przesiadek między poszczególnymi pojazdami. Usytuowane poza centrum miasta mają pomóc w zmniejszeniu ruchu kołowego na terenie śródmieścia.

Przy ul. Biskupińskiej parking powstaje w rejonie stacji kolejowej PKP Poznań Strzeszyn, dzięki czemu będzie można przesiąść się na pociąg lub autobus. Budowa rozpoczęła się w lipcu i do tej pory wykonano już infrastrukturę podziemną, a obecnie trwa układanie nowej nawierzchni z kostki. Montowane są również słupy monitoringu i oświetlenia.

Na tym parkingu powstanie 50 miejsc postojowych, w tym trzy dla osób z niepełnosprawnościami. Zamontowane będą również stojaki rowerowe na 30 jednośladów. Będą one zadaszone, a użytkownikom zostanie udostępniony zestaw naprawczy.

Z kolei w rejonie Ronda Starołęka parking budowany jest w rejonie ul. Hetmańskiej, Starołęckiej i Wagrowskiej. Tam udostępnionych będzie 57 miejsc postojowych, w tym trzy dla osób z niepełnosprawnościami. Także i tu rowerzyści będą mieli do dyspozycji 30 miejsc przy stojakach rowerowych. Kierowcy parkujący na Starołęce będą mogli wygodnie przesiąść się na autobus lub tramwaj, których przystanki znajdują się niedaleko.

Parkingi będą oświetlone i objęte monitoringiem. W obu lokalizacjach inwestycja obejmuje również budowę ciągów pieszo-rowerowych, a także montaż infrastruktury informacyjnej i teletechnicznej, w tym m.in. tablic elektronicznych i biletomatów. Na parkingach znajdą się także automatyczne sanitariaty z dostępem dla osób z niepełnosprawnościami.

Park&Ride zarówno na Strzeszynie jak i na Starołęce ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA