Na jakim etapie są prace na ul. Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r?

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

Trwają prace przy przebudowie torowisk w ul. Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 roku. Obecnie prowadzone są głównie na odcinku od terenu dawnego dworca PKS do skrzyżowania przebudowywanych ulic. Zakończono już także m.in. prace związane z modernizacją sieci ciepłowniczej.

Przebudowa na dwóch wildeckich ulicach rozpoczęła się w połowie sierpnia. Obejmuje przebudowę torowiska, sieci trakcyjnej oraz węzła rozjazdowego u zbiegu ulic Górna Wilda, Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 roku. Ma na celu przede wszystkim oddzielenie torowiska od pasa jezdni, a tym samym uniknięcie sytuacji, jakie powstawały do tej pory, gdy stojące w korku samochody blokowały przejazd tramwajów.

Większość torowiska będzie zielona, czyli z wysianą trawą, co pomoże w likwidacji zanieczyszczeń powietrza, poprawi retencję, zwiększy poziom estetyki, a przede wszystkim sprawi, że przejazdy tramwajów będą mniej uciążliwe dla okolicznych mieszkańców, ponieważ będą bardziej ciche.

Przy ul. św. Czesława powstaną przystanki wiedeńskie, natomiast przy Rynku Wildeckim zaprojektowano zintegrowany węzeł przesiadkowy w formie antyzatok. Powstaną tam również parkingi rowerowe typu Bike&Ride.

Wszystkie odnowione przystanki na przebudowywanym odcinku zostaną wyposażone w tablice informacji pasażerskiej.

Co ważne, dzięki przebudowie trakcji oraz systemu oświetlenia, z kamienic stojących wzdłuż przebudowywanego odcinka znikną przewody trakcyjne i oprawy oświetleniowe.

Po obu stronach torowiska powstanie jednopasowa jezdnia uwzględniająca ruch rowerowy. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

W ramach przebudowy zamontowane będą również elementy małej architektury, w tym ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Zaplanowano również nową zieleń.

W ostatnim czasie zakończono prace związane z przebudową sieci ciepłowniczej. Było to bardzo ważne, nie tylko z uwagi na etap całej inwestycji, ale także ze względu na rozpoczynający się sezon grzewczy. Obecnie są prowadzone prace wodno-kanalizacyjne. W dalszej kolejności planowana jest przebudowa gazociągu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA