Kiszonki, kimchi, kombucha, zakwas. Z czym to się je i pije w Poznaniu?

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Co to właściwie jest to kimchi? Dlaczego kombucha nazywana jest eliksirem młodości? Po co pić zakwas z buraka? Na te i inne pytania odnośnie fermentacji oraz naturalnych probiotyków odpowie ekipa Zakwasowni w najbliższy weekend w trakcie degustacji w Starym Browarze.

16 i 17 października Zakwasownia, trójmiejska ekologiczna manufaktura, produkującą zdrowe kiszonki, zaprasza na otwarcie sklepu firmowego w Starym Browarze. Eksperci Zakwasowni będą czekać na gości w przestrzeni Atrium poziom 0 w piątek oraz sobotę w godzinach 9:00 - 20:00. Na stoisku będzie można poszerzyć wiedzę na temat dobroczynnych właściwości zdrowotnych produktów manufaktury oraz skosztować wielu firmowych specjałów.

Będziemy mogli rozsmakować się w różnorodnych gatunkach warzywnych zakwasów, a także wzbogacić swoją wiedzę na temat prozdrowotnych właściwości kiszonek, zakwasów i kuchni roślinnej w ogóle
zachęca Weronika Szwejk z zespołu Zakwasowni.

Każdy, kto weźmie udział w wydarzeniu facebookowym i pojawi się na stoisku degustacyjnym, otrzyma torbę prezentową, w której znajdzie: zakwas z buraka, kombuchę, kimchi, shot probiotyczny, ulotki i broszury informacyjne.

Pierwszy firmowy sklep Zakwasowni w Poznaniu mieści się w Atrium -1 w Starym Browarze. Właściciele manufaktury, Magdalena i Mikołaj Batorowie, z zamiłowaniem promują organiczną, ekologiczną kuchnię roślinną. Są twórcami projektu Zakwasownia, który powstał z potrzeby zdrowia, kiedy szukali naturalnych metod wspierania organizmu po przebytej chorobie nowotworowej. Dziś Zakwasownia to nie tylko rodzinna manufaktura, ale także Bistro, oferujące dania autorskiej kuchni wegańskiej oraz fundacja „Stacja Czułość”, niosąca opiekę emocjonalną pacjentom onkologicznym.

Otwarcie sklepu Zakwasownia w Starym Browarze - event degustacyjny

16-17.10.2020 (piątek-sobota), godz. 9:00-20:00

Stoisko degustacyjne: Atrium 0 (obok Mitoraja)

Sklep firmowy: Atrium -1

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/733499887238286

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA