"Każdy, kto dziś wygłasza poglądy o fikcyjnej pandemii, niech przestanie myśleć tylko o sobie" Wojewoda zwiększa liczbę łóżek covidowych w Wielkopolsce

Autor: A. Karczewska fot. poglądowa/pixabay
REKLAMA

Za tydzień liczba dostępnych łóżek covidowych ma wzrosnąć o ponad 300. Łącznie zapewnionych ma być ich prawie 1200. Taką decyzję podjął wojewoda wielkopolski, Łukasz Mikołajczyk.

Obecnie w Wielkopolsce jest ok. 830 łóżek tzw. "covidowych", czyli przygotowanych do hospitalizacji osób zakażonych koronawirusem Sars-CoV-2. Zdecydowana większość, bo aż 420 znajduje się w szpitalu wielospecjalistycznym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Wolnych zostało tam jednak tylko kilka miejsc, ponieważ przywożeni są tam pacjenci z niemal całego województwa.

By odciążyć poznańską placówkę, a jednocześnie przygotować się do hospitalizacji kolejnych osób w związku ze wzrostem liczby zakażonych, wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk poinformował dziś o swojej decyzji o zwiększeniu liczby łóżek covidowych w Wielkopolsce.

Do 22 października po utworzeniu ponad 300 nowych miejsc, dla wielkopolskich pacjentów ma być dostępnych łącznie ok. 1200 łóżek.

Najwięcej pacjentów trafi do szpitala w Wolicy, gdzie uruchomionych zostanie 120 miejsc. Placówka pełniła już rolę szpitala jednoimiennego wiosną tego roku.

Poza szpitalem w Wolicy, miejsca dla pacjentów z COVID19 będą utworzone m.in. w szpitalach w Kępnie, Międzychodzie, Ostrowie Wielkopolskim czy Środzie Wielkopolskiej. 

Jednocześnie podczas konferencji prasowej wojewoda odniósł się do obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz osób, które lekceważą zagrożenie epidemiologiczne.

Każdy, kto dziś wygłasza poglądy o fikcyjnej pandemii, niech przestanie myśleć tylko o sobie, ale pomyśli o tych, którzy są obok. Którzy nie chcą tracić zdrowia, nie chcą umierać. Nie fundujmy sobie wzajemnie nieszczęścia. Bo nikt na to nie zasłużył. Dla nas jako wielkopolskiego społeczeństwa jest to test solidarności. Solidarności mimo uprzedzeń, własnych przekonań i poglądów
Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA