Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Off Cinema

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Rozpoczyna się coroczne święto filmów dokumentalnych, czyli MFFD Off Cinema w Poznaniu. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, wydarzenie będzie się odbywać w formie hybrydowej, czyli częściowo w formie online.

To już 24. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w Poznaniu.

Do konkursu przyjęto ponad 450 filmów z 12 państw. Komisja wybrała 30 dokumentów, które podzielono na dwie kategorie: krótkometrażowe (17 filmów) oraz długometrażowe (13 tytułów).

Tradycyjnie przyznane zostaną nagrody - Grand Prix Zloty Zamek (8 tysięcy złotych), Srebrny Zamek (5 tysięcy złotych) oraz Brązowy Zamek (3 tysiące złotych), a także wyróżnienia. Z kolei widzowie przyznają Nagrodę Publiczności.

Bloki konkursowe to nie wszystko. Jak zwykle przygotowano również najnowsze produkcje kina dokumentalnego w sekcjach „Sezon” i „Filmy o filmach”. Program obejmuje również przedpremiery i pokazy specjalne.

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w formie hybrydowej - filmy z serii konkursowej będą dostępne w salach kinowych CK Zamek przy zachowaniu reżimu sanitarnego, a także online, poprzez platformę streamingową.

Udział w pokazach filmów nagrodzonych kosztuje 10 zł. Za karnet na 12 bloków należy zapłacić 99 zł. Obejrzenie filmu w sekcjach: Sezon, Pokazy specjalne i Obrazy wrażliwe to koszt 15 zł, a Film otwarcia, Przedpremiery oraz Filmy o filmach - 20 zł.

Festiwal rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do 18 października.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA