Zrewitalizowany park przy ul. Browarnej nabiera jesiennych barw

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Zaniedbany park przy ul. Browarnej, który powstał w latach 60. znów jest miejscem spacerów przyjaznym dla pieszych. Coraz więcej osób korzysta z niego po tym, jak teren został zrewitalizowany. Inwestycję przeprowadzono częściowo ze środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Obecnie można go podziwiać w coraz bardziej widocznych jesiennych barwach.

Park powstał w latach 60., z okazji rocznicy powstania PRL, jednak przez lata mocno podupadł i stał się zaniedbanym terenem zielonym. W ostatnich latach mało kto decydował się na spacery pośród zarośli i zarośniętych ścieżek, a z uwagi na stan, park nie był nawet uwzględniany na mapach.

W 2015 roku teren został przejęty przez Zarząd Zieleni Miejskiej, który rok później rozpoczął rewaloryzację parku. Całość była konsultowana z lokalną społecznością, a prace budowlane rozpoczęły się w 2017 roku. Zakończono je pod koniec 2019 roku.

W parku powstały nowe ścieżki spacerowe, nowy system oświetlenia, a także ławki i stoły piknikowe. Ustawiono kosze na śmieci, by utrzymać porządek. Z myślą o najmłodszych wybudowano plac zabaw, natomiast dla osób chcących zadbać o aktywność fizyczną na świeżym powietrzu powstała siłownia zewnętrzna.

Zadbano nie tylko o uporządkowanie dotychczasowej zieleni, ale także o posadzenie nowej. Przybyło 5126 krzewów, 379 roślin okrywkowych i 27 drzew. Założono także 1,8 ha trawników.

Koszt rewitalizacji wyniósł 2,1 mln złotych, z czego 600 tysięcy złotych zostało przekazanych w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2019.

Z parku korzysta coraz więcej osób. To cieszy, szczególnie z uwagi na fakt, że w tym rejonie, czyli Antoninka, Zielińca i Kobylegopola, mimo bliskości zieleni i natury, brakowało uporządkowanych terenów spacerowych. Obecnie rośliny nabierają jesiennych barw, dodając uroku terenowi.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA