„Poprawiła się nasza efektywność”. Biuro Poznań Kontakt i studenci pomagają sanepidowi

Autor: Codzienny Poznań x-news
REKLAMA

Zakażonych koronawirusem w Polsce przybywa, a rąk do pracy w sanepidzie wciąż jest tyle samo. Dlatego w Poznaniu pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznej wsparli urzędnicy i studenci. To oni informują teraz osoby z kontaktu z zakażonym o objęciu ich kwarantanną.

Prowadzimy te rozmowy zgodnie z instrukcją zaakceptowaną przez sanepid. Pytamy o dane osobowe, objawy i przede wszystkim adres przeprowadzenia kwarantanny
– wyjaśniła Ewelina Makowska z Biura Poznań Kontakt, które pełni rolę miejskiego Call/Contact CenterPracownicy biura przeszli wcześniej odpowiednie szkolenie w siedzibie sanepidu. Teraz codziennie rozmawiają z około setką osób. Przeprowadzają z nimi wywiady epidemiologiczne i ustalają, kto mógł mieć kontakt z osobami zakażonymi SARS-CoV-2.

Praca związana z ustalaniem kontaktów jest coraz lepsza. Nie mamy zastrzeżeń, jesteśmy bardzo wdzięczni. Poprawiła się nasza efektywność, aczkolwiek zakażeń jest bardzo dużo, więc potrzeba działań przeciwepidemicznych jest ogromna
- podkreśla Anna Pawłowska z poznańskiego sanepiduOprócz rozmów pracownicy urzędu miasta wypełniają też formularze, które odsyłają do sanepidu. Od poniedziałku urzędników wspierają też studenci poznańskich uczelni wyższych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA