Otwarto Pracownię Sztuki Amici

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinom Amici mają własną pracownię sztuki. W jej oficjalnym otwarciu uczestniczył w piątek prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. 

Podobnie jak pomysłodawcy pracowni, głęboko wierzę w moc sztuki i kultury. Bez względu na pochodzenie i status społeczny, wszyscy jesteśmy w stanie pielęgnować naszą wrażliwość na piękno. Sztuka ma niezwykłą moc - podnosi jakość życia, wyzwala pozytywne emocje, daje nadzieję i łączy ludzi. To właśnie za aspekt integracji poznanianek i poznaniaków pragnę szczególnie podziękować. Jestem przekonany, że nowo powstała pracownia przyniesie wiele dobrego zarówno podopiecznym stowarzyszenia jak i mieszkańcom tego fyrtla
mówi prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

W pomieszczeniach nowo otwartej pracowni w piątek można było zobaczyć wystawę obrazów, plakatów i kronik teatralnych oraz seans filmowy. W programie imprezy znalazły się też spotkanie z poznańskimi literatami, występy wokalne i animacje dla dzieci. Najmłodsi mogli zobaczyć m.in. pokaz magii na świeżym powietrzu. 

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinom AMICI powstało w roku 2002. Jego celem jest pomoc dzieciom i ich rodzinom, będącym w trudnej sytuacji; pragnącym korzystać ze zdrowego stylu życia bez alkoholu. Członkami Stowarzyszenia są w większości pedagodzy i psycholodzy. 

W ramach stowarzyszenia działa już Świetlica Socjoterapeutyczna - "Pracownia Umiejętności AMICI" na os. Lecha 104a, gdzie odbywają się zajęcia z dziećmi i młodzieżą w wieku 6 - 18 lat. Oprócz zajęć socjoterapeutycznych i pomocy w nauce, prowadzone są również zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Dzieci i młodzież biorą udział w warsztatach: plastycznych, modelarskich, teatralnych, informatycznych, muzycznych, kulinarnych i szachowych. Dużą atrakcją są organizowane dla nich oraz ich rodziców i zaprzyjaźnionych sponsorów imprezy (jasełki, wieczory poezji, karaoke, dni sportu, kiermasze świąteczne i parady talentów), podczas których jest okazja do wspólnej zabawy.

- O wyjątkowości Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinom AMICI przesądza fakt, że działa w dwóch obszarach. Poza podstawowym zadaniem, jakim jest pomoc dzieciom i rodzinom pragnącym żyć bez problemu alkoholowego, stowarzyszenie ma jeszcze jedną, ważną misję - kulturalną. Jego podopieczni mogą korzystać z szeregu zajęć rozwojowych, rozbudzać swoją kreatywność i zdolności twórcze. Dzięki działalności wolontariuszy młodzi ludzie w trudnej sytuacji, nie tylko spędzają czas kreatywnie, ale mogą też liczyć na zrozumienie i akceptację, których często im brakuje - mówi Jacek Jaśkowiak. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA