Noc Bibliotek w Bibliotece Raczyńskich

Autor: A. Karczewska fot. poglądowa
REKLAMA

W sobotę, 10 października, odbędzie się kolejna Noc Bibliotek, czyli ogólnopolska akcja związana z nocnymi i wieczornymi atrakcjami przygotowanymi przez biblioteki w całym kraju. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną większość z nich odbędzie się w formie zdalnej lub hybrydowej, co może przyczynić się nawet do większej liczby uczestników. Jedną z instytucji biorących udział w akcji jest Biblioteka Raczyńskich.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja organizowana od 2015 roku. Co roku odbywa się pod innym hasłem, a udział w niej biorą m.in.  biblioteki miejskie, gminne, klasztorne, naukowe jak i szkolne. W ramach wydarzenia organizowane są dodatkowe atrakcje dla czytelników, głównie związane z wykładami, prelekcjami, wspólnym czytaniem, dyskusjami na temat literatury czy warsztatami związanymi z czytelnictwem. Przygotowywane są atrakcje zarówno dla młodszych jak i dorosłych czytelników.

Tegorocznym hasłem Nocy jest „klimat na czytanie”, które ma dwojakie znaczenie. Z jednej strony ma przekonywać, że czytanie jest najbardziej dostępną i przyjazną formą udziału w kulturze, a okoliczności i miejsce niemal zawsze są ku temu sprzyjające. Z drugiej strony ma promować możliwość wypożyczenia, a więc i dzielenia się książkami, dzięki czemu więcej osób może skorzystać z tej formy rozrywki i kontaktu z kulturą, bez konieczności produkcji kolejnych przedmiotów.

Jedną z bibliotek biorących udział w akcji jest Biblioteka Raczyńskich, która zaprasza na spotkania pod hasłem ekologii. Wydarzenie będzie odbywać się w Herbaciarni na Tarasie Biblioteki. Spotkania będą transmitowane na żywo na fanpage’u Biblioteki na FB, dzięki czemu więcej osób będzie mogło skorzystać z atrakcji.

O godzinie 17:00 zaplanowana jest rozmowa o historii i idei Po-Dzielni, która od niemal dwóch lat funkcjonuje w Poznaniu. Godzinę później odbędzie się spotkanie z Jackiem Karczewskim, autorem m.in. „Nocy sów”, natomiast na 20:00 zaplanowany jest pokaz mody inspirowany ekologią i wykorzystaniem surowców wtórnych, na którym swoje prace zaprezentują studenci i wykładowcy Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA