Wkrótce ruszy akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Poznania, w poniedziałek rozpocznie się tegoroczna edycja akcji bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla poznańskich seniorów. Z uwagi na problemy z uzyskaniem szczepionek na całym świecie, na razie do stolicy Wielkopolski dotarła dopiero pierwsza partia dostaw, ale kolejne planowane są wkrótce.

Program profilaktyczny realizowany z budżetu Miasta od 2018 roku jest skierowany do osób powyżej 60. roku życia, które czasowo lub na stałe są zameldowane w Poznaniu i tutaj rozliczają swój podatek.

W ubiegłorocznej edycji zaszczepiono 5 tysięcy osób. W tym roku Miasto zwiększyło pulę do 7 tysięcy, z uwagi m.in. na duże zainteresowanie szczepieniami w związku z pandemią koronawirusa. Miejscy radni zgodzili się na zwiększenie wydatków na ten cel o 150 tysięcy złotych.

Na razie do Poznania dotarła dopiero pierwsza partia szczepionek, których jest 3 tysiące. To towar bardzo pożądany na całym świecie, dlatego dostawy są opóźnione. Kolejne szczepionki mają dotrzeć do stolicy Wielkopolski w najbliższych dniach.

Trwają prace związane z rozdzieleniem ich na poszczególne przychodnie. Szczegóły dotyczące programu mają zostać ogłoszone najpóźniej w piątek. Szczepienia i zapisy na nie mają ruszyć w poniedziałek.

Realizatorem miejskiego programu jest spółka Edictum.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA