Nowa szkoła z oddziałami przedszkolnymi na Strzeszynie coraz bliżej

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z projektantem nowej szkoły na Strzeszynie. Placówka będzie posiadać także własną salę gimnastyczną, boiska i place zabaw.

W ostatnich latach poznański Strzeszyn mocno się rozwinął - powstały nowe osiedla z blokami, szeregowcami i domami. Wśród nowych mieszkańców jest wielu młodych ludzi z dziećmi, dlatego zapotrzebowanie na placówki oświatowe jest coraz większe. Poznań zdając sobie sprawę z sytuacji stara się rozbudowywać ofertę o nowe oddziały przedszkolne i szkolne.

Obecnie w okolicy funkcjonują dwa przedszkola oraz jedna szkoła. Nowa szkoła z oddziałami przedszkolnymi jest więc bardzo potrzebna.

Nowa placówka ma powstać na działce u zbiegu ulic Fieldorfa, Rostworowskiego i Karskiego. W przeprowadzonym przez PIM przetargu wyłoniono projektanta inwestycji. Będzie to kosztować prawie 600 tysięcy złotych.

Zadanie obejmuje wykonanie nie tylko projektów nowej szkoły, dróg dojazdowych oraz niezbędnej sieci wodno-kanalizacyjnej, ale też uzyskanie stosownych decyzji. Kluczowe będzie pozwolenie na budowę, co przewidziane jest po 470 dniach od podpisania umowy, czyli na początku 2022 r. Taki komplet dokumentów umożliwi wszczęcie procedury przetargowej na wykonawcę robót budowlanych
Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie

W nowej placówce ma powstać 40 oddziałów szkolnych i 10 przedszkolnych. Pomieści również bibliotekę z czytelnią, świetlicę i stołówkę. Będzie posiadać własną salę gimnastyczną wyposażoną w odpowiednie zaplecze oraz sprzęt sportowy.

Zgodnie z projektem, poza standardowymi pomieszczeniami placówki oświatowej, w budynku znajdzie się również pomieszczenie dla lokalnej społeczności z niezależnym wejściem i zapleczem sanitarnym, co pozwoli na organizację spotkań czy wydarzeń dla okolicznych mieszkańców.

Całość będzie wyposażona w monitoring. Działka, na której powstanie obiekt nie była dotąd zagospodarowana, dlatego niezbędne media trzeba wybudować od podstaw.

Przy budynku powstaną dwa boiska sportowe oraz dwa place zabaw. Te ostatnie będą podzielone na plac dla przedszkolaków oraz plac dla uczniów szkoły.

Wokół pojawią się również ławki, stojaki na rowery, wiaty i nowa zieeń.

W ramach inwestycji przebudowany będzie układ drogowy wokół placówki.

Prace budowlane mają ruszyć w 2022 roku i potrwać 2 lata.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA