Zakaz ruchu obowiązujący kilkanaście minut - od dziś na ul. Brandstaettera dla bezpieczeństwa dzieci

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Od dziś ul. Brandstaettera będzie czasowo zamykana dla ruchu kołowego. Ma to podnieść poziom bezpieczeństwa uczniów uczęszczających do pobliskich Szkół Podstawowych nr 38 i 83.

Choć ulica Brandstaettera ma niecałe 200 metrów to znajdują się przy niej dwie szkoły podstawowe, do których uczęszcza łącznie około 900 dzieci. Przed godziną 8:00, czyli kiedy większość klas zaczyna zajęcia, okolica była pełna samochodów rodziców dowożących swoje pociechy pod placówkę - szczególnie do SP83, czyli Łejerów, której uczniowie w większości nie mieszkają w pobliżu.

Pomimo, że jest to ulica jednokierunkowa i obowiązuje zakaz zatrzymywania się poza wyznaczonymi miejscami i zatoki, wielu dorosłych decydowało się podwozić dzieci pod drzwi placówki, przez co jeszcze bardziej tamowali ruch, a liczba pojazdów między idącymi do szkoły dziećmi niebezpiecznie rosła. Wraz z nimi rosło również zagrożenie dla bezpieczeństwa, ponieważ niejednokrotnie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji, które mogły zakończyć się potrąceniem dziecka na rowerze, hulajnodze czy pieszego.

Mając na uwadze okoliczności podjęto decyzję o wprowadzeniu 15-minutowego zakazu ruchu kołowego na ul. Brandstaettera, który będzie obowiązywał w dni nauki szkolnej w godzinach 7:45-8:00, czyli w czasie, gdy przed szkołami jest najwięcej uczniów.

Zakaz obowiązuje od dziś i nie dotyczy jadących rowerami oraz mieszkańców dwóch posesji w rejonie ul. Winogrady. W pierwszych dniach obowiązywania nowej organizacji ruchu na ul. Brandstaettera od strony ul. Za Cytadelą ustawiane będą biało-czerwone barierki blokujące wjazd. Na miejscu jest także straż miejska. Z czasem zapory zostaną zlikwidowane, gdy kierujący przyzwyczają się do zmian.

Rozwiązanie wprowadzone jest pilotażowo, jednak jeśli przyniesie zamierzony efekt, zostanie wprowadzone na stałe.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA