Wykonawca musi zamontować ekrany akustyczne przy nowym wiadukcie w ciągu ul. Kurlandzkiej

Autor: A. Karczewska wiz. PIM
REKLAMA

Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się budowa nowego wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej. Inwestycja posiada już wszelkie niezbędne zgody, a miasto wkrótce podpisze umowę z wykonawcą prac. Okazało się jednak, że konieczny będzie montaż ekranów akustycznych.

Wiadukt nad ul. Krzywoustego, w ciągu ul. Kurlandzkiej powstał w latach 70. i jest już w bardzo złym stanie technicznym. Codziennie korzysta z niego wielu kierowców, niejednokrotnie samochody i autobusy stoją tam w korku, co dodatkowo obciąża konstrukcję.

Przeprowadzone analizy wykazały, że remont nie będzie wystarczający i konieczna jest rozbiórka starego obiektu i budowa nowego. Nowy wiadukt ma być czteroprzęsłowy. Poza jezdnią znajdą się tam również droga rowerowa i chodniki. Całość będzie oświetlona.

Co ważne, nowy wiadukt będzie miał odpowiednie odwodnienie, czego brakuje obecnemu, a to wpływa na pogarszanie się stanu technicznego obiektu, w tym zwiększoną korozję konstrukcji.

Na skrzyżowaniach z ul. Wiatraczną i Bobrzańską będą wybudowane ronda, w celu poprawy bezpieczeństwa w okolicy.

Inwestycja uzyskała już decyzję środowiskową, jednak zaznaczono w niej, że konieczne jest montaż ekranów akustycznych, co ma zapewnić odpowiednie warunki akustyczne okolicznym mieszkańcom. W projekcie znalazła się także cicha nawierzchnia jezdni i ograniczenie prędkości pojazdów.

Nakaz zamontowania ekranów wiąże się z koniecznością wycięcia około 80 drzew w pasie ul. Kurlandzkiej. ZDM i PIM muszą przeprowadzić ponowną weryfikację zakresu usunięcia zieleni kolidującej z inwestycją. Analiza ma zostać przeprowadzona przed rozpoczęciem prac budowlanych.

W związku z inwestycją pojawi się ponad 9300 sztuk roślin, w tym drzew, krzewów, bylin, roślin cebulowych i traw, co łącznie zajmie 1318 m2 powierzchni.

Inwestycja uzyskała już niezbędne zgody, w tym Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej. Dobiega również końca procedura podpisania umowy z wybranym wykonawcą. Prace przy budowie mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA