Ponad 100 ton niebezpiecznych substancji na terenie wielkopolskiej gminy

Autor: A. Karczewska fot. KWP Poznań
REKLAMA

Nawet 5 lat mogą spędzić w więzieniu zatrzymani w związku z podejrzeniem składowania ponad 105 ton niebezpiecznych odpadów. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą pilskiej komendy przeprowadzili akcję, podczas której ujawniono proceder i zatrzymano podejrzanych.

Pilscy policjanci przeprowadzili akcję 28 września 2020 roku, kiedy to weszli na teren jednej z posesji na terenie gminy Szydłowo. Ujawniono tam sto zbiorników z różnymi substancjami. Ustalono, że łącznie składowanych tam było ponad 105 ton odpadów.

Obecny na miejscu biegły z zakresu ochrony środowiska stwierdził, że przechowywane tam substancje są zagrożeniem dla środowiska i ludzi.

To jednak nie koniec sprawy. Na terenie tej samej posesji, ale w innym budynku gospodarczym ujawniono padłą trzodę chlewną. Powiatowy Lekarz Weterynarii stwierdził, że przyczyną zgonu zwierząt były złe warunki przetrzymywania trzody i brak należytej opieki nad nimi. Osobie odpowiedzialnej za opiekę nad trzodą, 29-letniemu mężczyźnie, przedstawiono zarzut znęcania się nad zwierzętami. Został zatrzymany.

Następnego dnia, na terenie województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego zatrzymano pięć osób związanych ze sprawą nielegalnego składowania szkodliwych substancji. Podczas akcji u jednego z nich ujawniono również narkotyki.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Pile. Za zarzucane im przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA