Tramwaj na Naramowice - widać już pierwsze elementy torowiska

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

Na powstającej nowej trasie tramwajowej na Naramowice widać już pierwsze elementy torowiska. Na plac budowy dotarły szyny, po których wkrótce będą jeździć tramwaje.

Zasadnicze prace budowlane przy budowie nowej trasy tramwajowej na Naramowice rozpoczęły się cztery miesiące temu, jednak dopiero teraz widać już wyraźnie, co powstaje na placu budowy. W rejonie parku Kosynierów przy pętli Wilczak powstają pierwsze elementy torowiska.

Widać już przygotowany przebieg trasy, wytyczono tam miejsca na słupy sieci trakcyjnej i rozpoczęły się prace przy montażu betonowych podkładów i szyn na elementach konstrukcyjnych.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, kolejne fragmenty konstrukcji torowiska będą powstawać wraz z postępem prac przy przebudowie kolizji z infrastrukturą podziemną.

Jednocześnie prowadzone są roboty w rejonie pętli Wilczak i ul. Jasna Rola, gdzie przygotowywany jest teren do budowy stacji prostownikowych mających zasilać trasę tramwajową. Trwa także budowa nowego budynku nadzoru ruchu MPK Poznań.

Pierwsza część nowej trasy, czyli do przystanku „Włodarska” ma zostać uruchomiona wiosną 2021 roku. Przejazd na całej długości trasy, czyli do ul. Błażeja planowany jest do wiosny 2022 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA