Ślubowanie, a potem służba - kilkudziesięciu nowych funkcjonariuszy zasili szeregi Wielkopolskiej Policji

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KWP Poznań
REKLAMA

Około 90 policjantek i policjantów złożyło ślubowanie  deklarując gotowość do służby w Policji. Uroczystość odbyła się na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Po raz kolejny, z uwagi na stan epidemii w Polsce, miała ona inny niż zwykle, ale równie podniosły charakter.

Zwykle uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy odbywało się w budynku KWP w Poznaniu, a rekrutom towarzyszyły rodziny i bliscy. Z uwagi jednak na stan epidemii w Polsce, konieczne było wprowadzenie dodatkowych środków ostrożności.

We wtorek, 29 września, po raz kolejny uroczystość odbyła się w innej formie - na wolnym powietrzu, na dziedzińcu Komendy. Zachowywano zasadę dystansu społecznego i zakrywania nosa i ust, a całość miała charakter uroczystej policyjnej zbiórki.

Ślubowanie złożyło 88 policjantek i policjantów, którzy po kolejnym szkoleniu zasilą szeregi wielkopolskich jednostek.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, nadinsp. Piotr Mąka podkreślił, że służba to dla funkcjonariuszy wyzwanie, ale także wyróżnienie. Wskazał, że pozwala ona na szeroki rozwój osobisty, samokształcenie i spełnienie się w codziennych obowiązkach. Wszystko jednak zależy od samych mundurowych - czy swoją determinacją i postawą wykorzystają szansę, jaką otrzymali oraz czy będą w stanie godnie reprezentować Policję.

W przemówieniu zwrócił również uwagę na konieczność przestrzegania zasad etyki zawodowej i dyscypliny, a także na ogromną odpowiedzialność jaka spoczywa na funkcjonariuszach nie tylko za siebie, ale także za innych.

Zwykle ślubowanie to wydarzenie ważne w życiu nie tylko samych funkcjonariuszy, ale także ich bliskich. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju obecnie nie mogą oni osobiście uczestniczyć w uroczystości, jednak jest ona specjalnie dla nich transmitowana z dziedzińca.

Dzień wcześniej, w poniedziałek, odbyła się również mniejsza uroczystość, podczas której w szeregi Policji wstąpiło 11 osób.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA