Dom Bretanii zaprasza do siebie w październiku

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Dom Bretanii zaprasza do siebie w październiku. Przygotowano szereg atrakcji, w tym tradycyjny Festiwal Kultur Europy.

Pomimo pandemii instytucje kultury wciąż działają, choć przy zachowaniu środków ostrożności i często w zdalnej lub hybrydowej formie. Jednymi z tych, którzy zapraszają do wspólnego spędzenia czasu są organizatorzy wydarzeń i atrakcji w Domu Bretanii.

Do 8 października trwa wystawa "Niezwykłe Bretonki". Przedstawione są na niej sylwetki 29 kobiet, które wpisały się w historię Bretanii.

W przyszłym tygodniu, we wtorek, 6 października, odbędzie się spotkanie online z Tomaszem Orłowskim, czyli byłym ambasadorem RP we Francji i autorem książki "Zakochany przewodnik po Francji", który opowie o Bretanii.

W drugiem połowie miesiąca, 19 października rozpocznie się Festiwal Kultur Europy. Już po raz 12. Dom Bretanii zaprosi do wspólnego poznawania państw i ich kultur. Tym razem głównym bohaterem będzie Islandia, wyjątkowa wyspa ciesząca się dużym zainteresowaniem ze strony turystów.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, festiwal będzie miał formę hybrydową. Wykłady i spotkania będą dostępne w formie online. Z kolei w Kinie Muza prezentowane będą seanse filmowe, natomiast 23 października, w Blue Note odbędzie się koncert islandzkiej pianistki Sunny Gunnlaugs. W stolicy Wielkopolski pojawi się ze swoim trio. Bilety są już dostępne w sprzedaży online, natomiast koncert będzie można również obejrzeć online, bezpłatnie, dzięki transmisji na żywo.

Festiwal potrwa do 24 października.

Pod koniec miesiąca, 29 października, Dom Bretanii zaprasza na wykład online w ramach cyklu "Paryż - spotkania z historią najsłynniejszego miasta świata". O sekretach Pałacu Elizejskiego opowie dr Katarzyna Kotowska.

Więcej informacji dostępnych jest online, na stronie internetowej Domu Bretanii.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA