Plac budowy na Rondzie Rataje. Apel o ostrożność nie tylko do kierowców, ale także pieszych i rowerzystów

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

Prace przy przebudowie Ronda Rataje przebiegają zgodnie z harmonogramem, a całość wiąże się ze zmianami w organizacji ruchu. Zarówno wykonawca prac jak i inwestor apelują do kierowców o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie i zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

Przebudowa została podzielona na etapy, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na płynność ruchu w okolicy. Wprowadzono szereg zmian w organizacji ruchu, w tym przede wszystkim wygrodzenia jezdni, a rondo jest częściowo przejezdne.

Jak przypomina wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, Grzegorz Bubula, teren jest obecnie placem budowy, o czym powinni pamiętać wszyscy uczestnicy ruchu. Wejście nieuprawnionych osób na teren może stworzyć zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno tej osoby jak i pracowników, którzy prowadzą prace.

Kierownik budowy, Marcin Borowczyk zauważa, że nie brakuje sytuacji niebezpiecznych, które wynikają przede wszystkim z nieodpowiedniego zachowania kierowców, rowerzystów czy pieszych.

Niestety, zdarzają się przypadki niezachowania należytej uwagi, skutkujące np. wymuszeniami pierwszeństwa przez pojazdy poruszające się po pierścieniu ronda. W konsekwencji może dojść do kolizji, a utrata kontroli spowodować, że pojazd wypadnie z toru jazdy i stworzy zagrożenie nie tylko dla poruszających się samochodami, ale także dla pracowników budowy. Apeluję o dostosowywanie się do obowiązujących ograniczeń, czytanie informacji umieszczonych na oznakowaniu tymczasowym. Prośbę kieruję zarówno do kierowców, jak i pieszych oraz rowerzystów. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców Poznania i naszych pracowników
Marcin Borowczyk, kierownik budowySpółka przypomina również o zakazie ruchu dla pojazdów o masie powyżej 16 ton.

O zmianach powinni pamiętać również rowerzyści, którzy proszeni są o zejście z roweru na zwężonych chodnikach i przejściach i przeprowadzenie przez te miejsca roweru. W ten sposób możliwe jest zachowanie większego poziomu bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Z kolei piesi mogą poruszać się jedynie po wyznaczonych trasach. Zabronione jest wchodzenie w strefy wygrodzone, gdzie prowadzone są prace i stoją maszyny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA