Coraz więcej zakażonych pacjentów i pracowników w poznańskich szpitalach i placówkach medycznych

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Kolejne placówki medyczne w Poznaniu zmagają się z koronawirusem. Częściowo zawieszone są przyjęcia w szpitalach HCP oraz Klinicznym przy ul. Przybyszewskiego. Zakażenie Sars-CoV-2 potwierdzono również u pracownika Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Od początku pandemii w szpitalach na terenie województwa wielkopolskiego pojawiały się przypadki zakażeń koronawirusem wśród pacjentów i personelu. W ostatnim czasie coraz częściej problem ten dotyczy szpitali w Poznaniu.

Już kolejny tydzień z zakażeniami zmaga się szpital HCP, gdzie wirus obecny jest na oddziale kardiologii. Konieczne było wstrzymanie przyjęć na oddział i trwają intensywne działania mające na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa w placówce.

Rośnie również liczba zakażonych w Szpitalu Klinicznym im Święcickiego przy ul. Przybyszewskiego w Poznaniu. Tam sytuacja jest jeszcze poważniejsza z uwagi na fakt, że zakażeni są pacjenci oddziału intensywnej terapii. Obecnie wstrzymano przyjęcia na ten oddział, a chorzy odsyłani są do innych placówek.

Po raz kolejny wirus pojawił się również w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Kilka miesięcy temu udało się uniknąć zakażenia kolejnych osób. Tym razem także potwierdzono obecność Sars-CoV-2 u jednego z pracowników. To osoba pracująca przy radioterapii. Pracowników objęto kwarantanną. Na razie nie wstrzymano przyjęć na pozostałe oddziały.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA