Odwołanie dzisiejszego meczu uratowało Lecha Poznań przed koronawirusem

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Wiele europejskich zespołów przekładało już swoje mecze ligowe w związku z grą w europejskich pucharach. W tym tygodniu Ekstraklasa podjęła decyzję dotyczącą przelożenia meczu meczu Lecha Poznań z Pogonią Szczecin. Dziś Polskę obiegła informacja o zakażeniu prawie całego zespołu Pogoni Szczecin koronawirusem. Co by się stało i ilu poznańskich piłkarzy zostałoby zarażonych podczas dziesiejszego meczu? Jak przerwa w rozgrywkach Pogoni Szczecin przełoży się na rozgrywki ekstraklasy? 

Lech Poznań w niedzielę  miał zmierzyć się z Pogonią Szczecin w ramach 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Ekstraklasa S.A. uwzględniła wniosek działaczy „Dumy Wielkopolski” i zgodziła się na przełożenie tego meczu. Decyzję podjęto w związku z awansem „Kolejorza” do czwartej rundy eliminacji Ligi Europy. O nowym terminie rozegrania meczu Lech Poznań - Pogoń Szczecin poinformuje wkrótce Departament Rozgrywek Ekstraklasy S.A.

Chcemy w każdy możliwy sposób wspomóc polskie kluby w walce o awans do fazy grupowej Ligi Europy
powiedział Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy S.A.

W środę (23.09) Lech rozgromił na wyjeździe 5:0 Apollon Limassol. W przyszłym tygodniu poznaniacy zmierzą się z Partizanem Belgrad lub Royal Charleroi w eliminacjach Ligi Europy. Według „Przeglądu Sportowego” Legia Warszawa i Piast Gliwice również mogą liczyć na przełożenie swoich ligowych meczów, jeśli w czwartek (24.09) wywalczą awans do czwartej rundy eliminacji Ligi Europy.

Trzydzieści osób w Pogoni Szczecin ma koronawirusa

W Pogoni Szczecin 21 piłkarzy, dwóch trenerów, cztery osoby ze sztabu szkoleniowego i trzech pracowników administracyjnych ma pozytywny wynik barania na koronawirusa. Zajęcia są wstrzymane, sprzedaż biletów na mecz ekstraklasy z Jagiellonią Białystok także.

Nieoficjalne informacje o kilku zakażonych zawodnikach pierwszego zespołu pojawiły się w sobotę. Okazuje się, że już w środku tygodnia klub otrzymywał pierwsze niepokojące informacje o zachorowaniach.

W środę i czwartek najpierw u jednego zawodnika, a dzień później u czterech kolejnych wystąpiły objawy przeziębienia. Grupę natychmiast odizolowano od całego zespołu i, po konsultacji z klubowym lekarzem, podjęto decyzję o profilaktycznych badaniach. W piątek wieczorem klub otrzymał wyniki, wśród których stwierdzone były przypadki pozytywne.

Wyniki dużej części pobranych próbek pod kątem obecności wirusa Sars-COV-2 dały wynik pozytywny.

Odwołany został sobotni trening drużynowy, zarządzono indywidualne zajęcia w domach. Na badania wymazowe skierowano kilkudziesięcioosobową grupę piłkarzy, członków sztabu oraz pracowników, którzy w ostatnich dniach mieli bądź mogli mieć bliski kontakt z chorymi.

Musimy poczekać na kolejne oficjalne wyniki. Wszyscy zawodnicy i sztab trenerski w piątek i sobotę przeszli badania
 przyznał w sobotnie południe prezes klubu Jarosław Mroczek.

Okazuje się, że wyniki dodatnie dało łącznie 30 próbek wymazowych. Wśród chorych jest 21 zawodników, dwóch trenerów, czterech przedstawicieli sztabu oraz trzech pracowników administracyjnych.

Klub zapewnia, że stało się to mimo stosowania się do zaleceń komisji medycznej, a także wdrażania własnych działań profilaktycznych, jak dodatkowe serie badań dla pracowników, specjalne zasady bezpieczeństwa w budynku klubowym czy powrót zdecydowanej większości kadr administracyjnych do trybu pracy zdalnej.

O sytuacji na bieżąco informowana jest Ekstraklasa SA (klub korzysta z projektu wytycznych na tę okoliczność) oraz zespół medyczny PZPN. W tej chwili klub czeka na dalsze decyzje Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, którym będzie musiał się podporządkować.

W związku z zaistniałą sytuacją, klub odwołał sprzedaż biletów na zaplanowany na sobotę mecz z Jagiellonią Białystok. W zależności od najbliższych decyzji sanepidu oraz Ekstraklasy SA sprzedaż może zostać uruchomiona.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA