Ulica Kwiatowa gotowa po przebudowie. Wkrótce pojawi się tam nowa zieleń

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

Przebudowana infrastruktura podziemna, nowa nawierzchnia, przestrzeń bardziej przyjazna pieszym i wyższy poziom estetyki - na ul. Kwiatowej zakończono prace związane z przebudową. Inwestycja była przeprowadzona w ramach programu rewitalizacji centrum Poznania.

Prace związane z przebudową ul. Kwiatowej rozpoczęły się w połowie lipca. Obejmowały m.in. nowy kanał technologiczny, budowę nowych dojazdów do posesji i wymianę nawierzchni jezdni i chodników. Nawierzchnia została wykonana z kostki granitowej. W ramach prac powstało również nowe oświetlenie.

Zmiany wyglądu łączą się również ze zmianami organizacji ruchu na ulicy. Wprowadzono tam strefę zamieszkania, co oznacza m.in. znaczne ograniczenie prędkości poruszania się pojazdów oraz pierwszeństwo pieszych uczestników ruchu.

Wjazd na ul. Kwiatową możliwy jest jedynie od strony ul. Półwiejskiej.

Zaprojektowana nowa zieleń ma dodatkowo zmusić kierujących do zmniejszenia prędkości poruszania się, bez dodatkowego wpływu na możliwość prowadzenia dostaw czy przejazdu służb ratunkowych.

Nasadzenia zieleni zostaną wykonane w pierwszej połowie listopada, gdy będą panowały sprzyjające warunki atmosferyczne. Miejsca są już przygotowane i zabezpieczone.

Przebudowana ulica uzyskała już niezbędne odbiory i została udostępniona mieszkańcom.

Mieszkańcy ul. Kwiatowej i Półwiejskiej mogą korzystać również z obowiązujących godzin dla dostaw od godziny 8:00 do 10:00, co ma umożliwić podjazd pod dom bez konieczności załatwiania dodatkowych formalności. Osoby parkujące pojazdy poza pasem drogowym mogą złożyć do ZDM wniosek o warunki wjazdu, by zyskać możliwość dojazdu do posesji o każdej godzinie. Dla pozostałych kierowców ten odcinek ul. Kwiatowej jest niedostępny. Nie ma tam również możliwości parkowania samochodów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA