Policja czuwa nad bezpieczeństwem uczniów

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KMP Poznań
REKLAMA

Poznańscy policjanci cały czas prowadzą akcję związaną z bezpiecznym powrotem dzieci i młodzieży do szkół. Szczególną uwagę zwracają na wszelkie nieprawidłowości w zakresie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W tym roku dzieci powróciły do szkolnych ławek po półrocznej przerwie, z uwagi na pandemię koronawirusa, przez którą wprowadzono nauczanie zdalne w marcu. Wielu, szczególnie najmłodszych, po powrocie z wakacji letnich ma problem z powrotem do codziennego rytmu dnia i skupieniem uwagi podczas drogi do szkoły.

Co roku, wraz z początkiem roku szkolnego, policjanci organizują akcję związaną z bezpiecznym powrotem do szkoły. Przypominają wówczas zarówno uczniom jak i kierującym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

Piesi są instruowani, by przechodzić przez jezdnię jedynie w wyznaczonych miejscach, po uprzednim upewnieniu się, że jest to bezpieczne, by nie wchodzić na jezdnię zza przeszkody, nie wbiegać na jezdnię, a także by pamiętać o elementach odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Kierowcom z kolei przypomina się o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w rejonach placówek oświatowych, o zasadach parkowania i zatrzymywania się, w tym zakazie parkowania w rejonach przejść dla pieszych, a także o konieczności zredukowania prędkości przed przejściem dla pieszych.

Policjanci prowadza działania na terenie Poznania i powiatu poznańskiego, zarówno w okolicach szkół i przedszkoli, jak i miejsc gromadzenia się młodzieży.

Funkcjonariusze przeprowadzają również kontrole miejsc, w których może dochodzić do sprzedaży alkoholu lub wyrobów tytoniowych osobom nieletnim.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA