Ostatni weekend linii turystycznych w tym sezonie

Autor: A. Karczewska fot. ZTM
REKLAMA

Wrzesień dobiega końca, a wraz z nim kończy się także tegoroczny sezon linii turystycznych w Poznaniu. Najbliższy weekend będzie ostatnią okazją, by wybrać się w sentymentalną podróż zabytkowym tramwajem i autobusem zwiedzając miasto w nietypowy sposób.

Co roku wiosną na ulice Poznania wyjeżdżają zabytkowe tramwaje i autobusy, by na liniach turystycznych wozić poznaniaków i turystów pokazując Poznań z perspektywy swojego pokładu. To atrakcja zarówno dla najmłodszych, którzy mogą zobaczyć czym dawniej jeździło się po Poznaniu, jak i dla starszych, którzy z sentymentem mogą powspominać dawny tabor.

Najbliższy weekend będzie ostatnim w tym sezonie, w którym linie turystyczne wyjadą na poznańskie ulice. Poza poznańskim zabytkowym taborem, na linii numer 100 będzie można zobaczyć również autobus Jelcz M11 z Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego z Wrocławia.

Na linii tramwajowej 0 w sobotę kursować będzie tramwaj 105N, a w niedziele pojazdy typu 102N i N+ND. Trasa pierwszego kursu, czyli o godzinie 11:30 z Placu Wielkopolskiego po raz kolejny będzie wydłużona do zajezdni MPK przy ul. Głogowskiej, tak, by pasażerowie dotarli do Muzeum Komunikacji Miejskiej.

Na linii numer 100 w sobotę pojawi się Ikarus 260, MAN NG 313 i Jelcz M11. Z kolei w niedzielę na trasie pojawią się Jelcz PR110, MAN NG313 i Jelcz M11.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA