Z okolic Stadionu Miejskiego do centrum na rowerze w bezpieczny i wygodny sposób

Autor: A. Karczewska fot. H. Dymalski
REKLAMA

Od Stadionu Miejskiego do centrum miasta na rowerze w bezpieczny i wygodny sposób - rowerzyści mogą już korzystać z nowej, ok. 1,5-kilometrowej drogi wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, która jest przedłużeniem trasy, którą oddano do użytku w ubiegłym roku.

Budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji rowerowych w Poznaniu. Codziennie wielu poznaniaków z tej części miasta korzysta z możliwości dojazdu do pracy czy szkoły na rowerze. Przez lata oznaczało to jednak konieczność korzystania z ruchliwej ul. Grunwaldzkiej, ponieważ brakowało odpowiedniej infrastruktury rowerowej, która zapewniłaby bezpieczną i komfortową podróż jednośladem. Istniejące ścieżki były jedynie krótkimi odcinkami na trasie.

W ubiegłym roku do użytku oddano 2-kilometrowy odcinek drogi od terenów MTP do skrzyżowania z ul. Słoneczną i Rycerską. Teraz zakończono prace przy przedłużeniu drogi, co zapewni całościową trasę rowerową od okolic Stadionu Miejskiego do centrum miasta.

Od kilku tygodni rowerzyści mogą korzystać z odcinka do skrzyżowania z ul. Bułgarską i Jugosłowiańską. W ramach inwestycji poza budową drogi, wybudowano także połączenie ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym przy ul. Wyspiańskiego.

Zmieniło się nie tylko bezpieczeństwo i komfort rowerzystów, ale także pieszych. Na początku sierpnia uruchomiono nową sygnalizację świetlną na wysokości ul. Marszałkowskiej przy przejściu dla pieszych. Brakujące przejście powstało także na wysokości ul. Grochowskiej.

W ramach prac przebudowano istniejące sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Grunwaldzkiej, Grochowskiej i Palacza oraz Wyspiańskiego i Reymonta. Powstał także lewoskręt w ul. Grochowską.

Roboty drogowe na nowym odcinku ul. Grunwaldzkiej zakończyły się, zgodnie z umową i przyjętym harmonogramem w połowie sierpnia. W połowie września wprowadzono stałą organizację ruchu. Obecnie trwają odbiory wykonanych prac. Na przełom października i listopada, w warunkach bardziej sprzyjających przyjmowaniu się roślin, zaplanowane są nowe nasadzenia
Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu Poznańskich Inwestycji MiejskichTrwają jeszcze ostatnie odbiory techniczne. Z okazji otwarcia, Stowarzyszenie Rowerowy Poznań organizuje wspólny przejazd nową trasą w ramach wydarzenia „Powitanie Rowerowej trasy Grunwaldzkiej”, które odbędzie się 4 października.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA